-A A +A

Jste zde

​Facesitting - poloha vsedě nad mužovými ústy - poloha pro orální milování

​Facesitting

Poloha vsedě nad mužovými ústy (facesitting) - poloha pro orální milování

Facesitting, je také známý jako queening, neboli sezení na tváři. Jedná se o sexuální praktiku při je jeden z partnerů nad ústy druhého partnera a přijímá orálně genitální - cunnilingus (uspokojování ženy) nebo orálně anální - anilingus (rimming) (uspokojování anální oblasti) stimulaci rty a jazykem.

Jedná se o polohu při které si žena pomalu klekne nad tvář ležícího muže a zaboří svůj klín do jeho úst. Tato poloha je pro mnoho mužů silně vzrušující. Žena může rozkročmo stát nebo klečet nad hlavou ležícího muže a poskytovat mu nevšední pohledy na rozevřený klín nad jeho hlavou. Než si pomalu klekne nad jeho tvář, může této nezvyklé pozice využít a předvést mu lehké svůdné laskání klína. Když si pak pomalu klekne rozevřená nad jeho tváři a jemně se mu svým klínem posadí na jeho obličej, má muž možná splněn jeden ze svých erotických snů.

Při táto poloze může žena sama regulovat intenzitu tlaku a doteků. Pozor na okamžiky vyvrcholení, kdy žena ztrácí kontrolu nad svým tělem. Může při tom zlehka přidusit svého partnera. Také je potřeba dát zvýšený pozor na tlak na zuby, aby nedošlo k poranění rtů muže nebo pohlaví ženy. Při této poloze má muž spíše pasivní roli a žena musí kontrolovat intenzitu nasednutí a přitlačení pohlaví na mužova ústa.

Podle toho, jak si žena na mužovu tvář sedne ovlivňí i možnosti stimulace pohlaví, hráze, případně i anální oblasti. Pokud si na muže sedne tak, že jejich těla jsou ve stejném směru, dovolí mu více se soustředit na klitoris a hluboké pronikání jazyka do pochvy. V tého poloze však nevidí jeho vzrušení, zato si může pohodlně trupem lehnout například na polštář nebo pokud se milují na zemi, může se pohodlně opřít o postel či křeslo.

Pokud si žena na muže sedne zády k jeho hlavě, nabízí mu větší volbu laskání. Tato varianta je taková poloviční poloha 69 při které muži "nabízí" kromě orální stimulace klitorisu, stydkých pysků a poševního vchodu i snadno přístupnou hráz, případně konečník. Z této varianty (poloviční poloha 69) snadno přejde do polohy 69, kdy i ona bude orálně stimulovat muže. Mnoho párů tuto poloviční variantu využívají na úvodu polohy 69 pro intenzivní vzrušení ženy. Některé ženy chtějí vidět, jak je muž vzrušený, případně ho chtějí vzrušovat rukou, proto volí právě tuto variantu nasednutí.

Jsou ženy, které při orálním sexu potřebují vyvinout tlak na klitoris nebo na jeho vnitřní vrstvy skryté pod tukem Venušina pahorku. Ty se pak po dohodě s mužem mohou klitorisem "opřít" o jeho bradu a takto vystupňovat (v kombinaci se orální stimulací pochvy a hráze) své vzrušení z orálního sexu.

Pokud žena vnímá, že její nohy potřebují změnu, stačí, když jednu nohu pokrčí a váhu těla přenese na druhé klečící koleno. Takovouto změnu často uvítá i muž, zvláště v případech, kdy mu "dochází dech"...

Z hlediska doteků a dráždění:

  • Proniknutí - jazyk může proniknout hodně hluboko, je možné regulovat změnu hloubky průniku.
  • Klitoris - velmi silně a v kombinaci s tlakem.
  • G bod – prsty a ni pomůckou ne, možná někdy mírně a jen obtížně jazykem.
  • Emoční prvek- uspokojení pro ženu může být velmi silné. Pozor na nebezpečí zranění o zuby partnera při laskání a hlavně v okamžiku orgasmu ženy. Žena si v této poloze naplno podmaňuje muže, nechává ho v podřízené roli a ještě kontroluje stimulaci tím, jak na něj nasedává a odsedává.

Jak se líbí mužům?
Pro mnohé muže je tato poloha nesmírně vzrušující. Umožňuje hluboké proniknutí jazyka a intenzivní laskání vnořeným jazykem uvnitř pochvy i tlakovou masáž poštěváčku. Muž velmi intenzivně vnímá orgasmické stahy dělohy v případě, že v tomto okamžiku má jazyk vložen do ženiny pochvy. Intenzivní a velmi vzrušující může být pro muže okamžik ženské ejakulace, kdy ženiny tekutiny přijímá otevřenými ústy.

V poloze, kdy muž leží na zádech a žena mu "sedí" na obličeji, má velmi malý prostor pro pohyb hlavou. Dominantní je především žena a to všichni muži nemusí zvládat. Proto se najdou muži, kteří svou partnerku raději orálně uspokojí v jiné poloze, ve které mají větší volnost pohybů. Často je pro muže důvod pro vyhýbání se této, jinak nesmírně atraktivní poloze, ryze praktický. Může se totiž velmi snadno stát, že žena ve víru vášně muže tak trochu přisedne a přidusí. Zvláště partnerky tak trochu rozvinutější a prostorově výraznější jsou pro muže v této poloze nebezpečím. Pokleslé bříško muži poměrně přesně přitlačí nos a dýchat ústy ne kterých žena sedí také moc nejde... Rozvášněná sedící žena nepokládá přidušené zvuky od muže za nic jiného, než souhlas s tím, aby se přitlačila ještě více... Po takovéto zkušenosti získá řada mužů nepříjemný pocit a obavu, že se to může opakovat. Potom muž nemá problém ženu k orgasmu dovést, ale takovýto orgasmus přežít... a neudusit se.

Jak se líbí ženám?
Pro ženu z hlediska vyniknutí postavy je tato poloha vhodná když chce prožít intenzivní klitoridální orgasmus v pochvou vyplněnou mužovým jazykem. Pocity při této poloze ženy uvádějí jako velmi intenzivní a orgasmus jako plný, nejen povrchový na poštěváčku.

 

Jak je to u BDSM praktik?

Využívání této polohy je běžnou součástí BDSM, která zahrnuje dominanci a podřízenost. Nemusí to však vždy být hlavním důvodem pro používání této techniky a polohy vsedě nad ústy partnera. V rámci BDSM a D může být Facesitting obzvláště intenzivní formou erotického ponížení, které může z hlediska sexuálního zaměření vyhovovat oběma partnerům..

Facesitting je běžný mezi dominantními a submisivními jednotlivci, demonstruje převahu a poskytuje jim sexuální uspokojení. Nejedná se o přidušení, které je také využíváno při BDSM praktikách. tady má dolní partner dostatek vzduchu a jeho úkolem je uspokojovat dominantního partnera nahoře. Velmi silným sexuálním podnětem je v těchto případech prožívání intenzivního pocitu spojení s druhou osobou prostřednictvím úst. Podnětem je také prociťování váhy, tlaku, vlhkosti, vůní a pachů, případně tmy. Všechny podněty se sčítají a vytváří erotickou stimulaci jak pro dávajícího partnera, tak i pro poskytujícího partnera. Role můžou být dopředu rozděleny a tak jedna osoba bude hrát roli sexuálně dominantní a druhá sexuálně submisivní. Často jsou úkoly uspokojování touto formou přidělovány mužům, ale i ženám, které vzrušuje být při této sexuální hře otrokem. Dominantní partner může být žena, ale také muž a to především při homosexuálních orálních praktikách.

Nábytek pro facesitting

Někdy se používá speciální nábytek, jako je například "stolička queening" někdy nazývaná "smotherbox" (nebo dusící box).
Queening je nízká sedačka, která se používá pro plnění submisivní role při orálním sexu. Obsahuje otvor, který umožňuje orálně-genitální nebo orálně-anální stimulaci dominantního partnera vsedě. V moderním pojetí BDSM praktik, stolička queening umožňuje volný přístup k rozkroku vsedě. Poloha vsedě uvolňuje svaly pánevního dna a při roztažení ženiných nohou proto často dochází k rozevření velkých stydkých pysků a někdy částečně i malých stydkých pysků. Ženina vulva je tak velmi dobře přístupná pro intimní doteky jazykem a ústy. Svaly Gluteus Maximus a Ani Levator, hlavní svaly v rozkroku, jsou uvolněné a nejsou napínané, což umožňuje snadný přístup do pochvy ale i konečníku.

Umělecké ztvárnění smotherbox (http://en.wikipedia.org/wiki/Facesitting)

Smotherbox dává poskytuje silný zážitek pro oba partnery. Jedná se obvykle zakázkový kus nábytku, které pro jejich uživatele může mít silný erotický význam. Vetšinou jsou vyrobeny z drahého dřeva, případně jsou opatřeny sedátkem z pravé kůže. Smotherbox má dva otvory. Jeden z nich je ve svislé straně boxu pro vkládání hlavy, případně krku poskytujícího partnera, který tak může mít hlavu uvnitř boxu. V horní část bohu je druhý otvor nad který si přijímající partner sedne a zpřístupní své pohlaví pro stimulaci. Vnitřek boxu bývá upraven pro bezpečnou podporu krku a pohodlné uložení hlavy, aby stimulace pohlaví mohla být prováděna po dlouhou dobu. V případě, že je zařízení využíváno při BDSM praktikách, může být vnitřek boxu upraven méně pohodlně, případně zabraňuje pohybu hlavy. Výplň boxu většinou bývá polstrována, tím se utlumí hluk zvenčí, což má velmi zklidňující účinek a zároveň zesiluje vjemy ostatních smyslů.

 

Články s podobnou tematikou

Litaratura a zdroje

(AK)(Z)(L)