Jste zde

Detoxikace lymfatickými masážemi DP05

Detoxikace lymfatickými masážemi

Dárkový balíček Detoxikace lymfatickými masážemi.

Zaměření na detoxikaci organismu pomocí ruční lymfatické masáže a dalších technik. Balíček obsahuje 6 pobytů v relaxačním centru Lazebník šenovský v průběhu 3 týdnů obsahující 

Obsahuje: 

  • 6x infrasaunu SALUS
  • aromaterapii
  • 6 dvouhodinových ručních lymfatických celotělových masáží
  • pitný režim
  • relax,
  • konzultace

Celkem 6 dnů procedur.

Jedná o ucelenou relaxační a detoxikační kůru zaměřenou na detoxikaci organizmu a omezení nežádoucích projevů celulitidy. Každý pobyt spočívá v intenzivním rozproudění lymfatického systému a pročištění organizmu od toxických látek, kovů a solí.

Na úvod si zrychlíte krevní oběh potní kůrou v infrasauně SALUS. Po teplé sprše následuje krátký odpočinek s aromaterapií a pak dvouhodinová ruční lymfatická masáž celého těla. Po lymfatické masáži následuje odpočinek a intenzivní pitný režim. V průběhu tří týdnů lymfatických masáží je nutné přijmout i dietická opatření a sledovat a hlavně dodržovat pitný režim. Při masážích je využívána i termoterapie za pomoci krystalových zářičů v oblasti vlnových délek infrazáření.

Lymfatické masáže provádí Ing. Ladislav Hollý, masér s odborným vzděláním v oboru lymfatických masáží, člen Asociace českých aromaterapeutů.

Trocha teorie:

Reflexní lymfatická stimulace a lymfatická masáž jsou dvě metody, které řeší městnání lymfy a napomáhají detoxikaci organizmu. Zatímco lymfatická masáž je forma klasické masáže, která uvádí v určité části těla nahromaděnou lymfu do pohybu za pomoci speciálních hmatů, dochází při lymfatické stimulaci k reflexnímu uvedení lymfy do pohybu drážděním určitých bodů v konkrétní oblasti těla.

Lymfatická masáž je nejvíce oblíbená hlavně mezi ženami. Přesnými masážními technikami a dotyky erudovaný masér stimuluje tok lymfy a usnadňuje očišťování těla od škodlivin látkové výměny. Lymfatická masáž pomáhá hlavně při otocích nebo celulitidě, kdy se zplodiny látkové výměny hromadí v rozšířených tukových buňkách zejména v oblasti boků, stehen, břicha, nohou a paží. Po této masáži je nutné hodně pít vodu a neslazené čaje, aby se škodliviny snáze vyplavily z těla ven.

Celá řada masážních salonů a relaxačních center nabízí různé druhy masáží, včetně strojových lymfatických. Osobně jsem přesvědčen, že žádná strojová lymfatická masáž nemůže nahradit ruční lymfatickou masáž. Stroj nedokáže rozpoznat jemné rozdíly v masírovaných částech lidského těla, jak je toho schopna jemná ruka zkušeného maséra.

V relaxačním centru LAZEBNÍK ŠENOVSKÝ nabízíme jako jednu ze speciálních masáží i manuální lymfatickou masáž. Jedná se masáž při které dochází k celkové regeneraci a detoxikaci těla.

Lymfatická masáž patří mezi jemné a pomalé masážní techniky, při kterých je tělo zbavováno přebytečné vody i odpadních látek. Tato jemná hmatová technika ovlivňuje lymfatický systém. Vedlejšími účinky lymfatické masáže je zahájení procesu odstranění problémů s celulitidou a formování problémových partií těla. Po několika masážích také dochází ke zlepšení kvality pleti i vlasů a odlehčení Vašeho imunitního systému.

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému člověka. Je to vlastně "přirozený odpadní systém" v lidském organismu, který odstraňuje jedovaté odpady, které vznikají při funkci organismu, nebo do něj vnikají z vnějšího, ekologicky zatíženého prostředí vzduchem a potravinami.

Lymfatický oběh se velmi podobá oběhu krevnímu, je však mnohonásobně jemnější. Jeho součástí jsou lymfatické cesty, mízní uzliny a z funkce vnitřních orgánů, hlavně střevo a slezina.

Je-li organismus přetížen, toxické látky se v něm hromadí. Zatížení lymfatického systému se většinou nejprve projevuje nenápadnou únavou nohou, později celého těla, otékáním kotníků, lítek, stehen a nakonec i otoky v břišní krajině. Tyto příznaky jsou často přisuzovány otylosti a sklonu k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému. Odpadní látky se ukládají do mezibuněčného systému, ledviny je obtížně filtrují, tělo se postupně zavodňuje a poznenáhlu vzniká lymfatický otok. Manuální lymfodrenáž je tedy důležitá především z hlediska prevence vzniku lymfatických otoků, při detoxikaci těla, podpoře imunitního systému a dobře působí při problémech s celulitidou.

Jak lymfatická masáž probíhá?

Lidé v západním světě jsou zvyklí vše brát rychle a netrpělivě. U lymfatických masáží však není možné masáž zkrátit bez oslabení jejich účinků. Hodinová lymfomasáž je vhodná jen jako částečná, udržovací. Během krátké hodinové návštěvy není masérem možné stimulovat lymfatické cesty v celém těle, ani rozvést nahromaděnou lymfu v lymfatických cestách končetin, nebo v trupu. Lymfatický otok se tedy pouze částečně uvolní, případně přesune na jiné místo v těle. Proto je maximálně vhodné a prakticky nutné jako prvotní absolvovat vždy kompletní masážní proceduru.

Jednorázová lymfatická masáž se naprosto míjí s požadovaným účinkem a nenaplní Vaše očekávání.

Díky zemské gravitaci je nejvíce lymfatickými otoky postižena dolní polovina těla a kvůli ženským pohlavním hormonům trpí tímto problémem především ženy. To však neznamená, že by se tento problém vyhýbal mužům. Bohužel tomu tak není! Při dnešním způsobu života patrně neexistuje člověk, který by nepotřeboval pročistit a uvolnit tělo. Manuální lymfodrenáž je vhodný a příjemný způsob jak začít s celkovou detoxikací těla.

Lymfatickou masáž je tedy vhodné provádět minimálně v šesti dvouhodinových cyklech - jako celkovou manuální lymfomasáž. V dalším období je doporučeno manuální lymfomasáž provádět jedenkrát za měsíc. Při těchto dalších udržovacích masážích je možné zaměřit se individuálně na příslušnou problémovou část těla a doba masáže může být jednu hodinu.

Manuální lymfatická masáž začíná vždy uvolněním lymfatických cest hlavy, krku a horní části hrudníku. Tato úvodní část je vždy společná pro lymfatickou masáž horní i dolní poloviny těla, ale je nutné ji provádět i při celkové lymfatické masáži těla.

Po úvodní část je možné přejít i na dílčí lymfatické masáže při pocitu otoku konkrétních částí těla.

Manuální lymfatické masáže prováděné lokálně:

  • manuální lymfatická masáž horní poloviny těla podporuje zlepšení vzhledu kůže krku a dekoltu, odstraňuje lymfatické otoky v podpaží. Její velmi jemná forma je vhodná i pro těhotné a kojící ženy, kdy podporuje kojení.
  • lymfatická masáž dolní poloviny těla je ideální ke snížení celulitidy a k úbytku objemu stehen a hýždí, zlepšuje pocit studených a těžkých nohou a otoky dolních končetin.
  • lymfatická masáž zad zmírňuje problémy s bederní páteří, pomáhá léčit akné a v jemné podobě podporuje i hojení ran
  • manuální lymfatická masáž hlavy a obličeje snižuje, případně odstraňuje bolesti hlavy je vhodná proti migrénám. V mnoha případech pomáhá při chronické rýmě a má výrazný kosmetický efekt - pročišťuje pleť a zmenšuje otoky ve tváři a v oblasti očí.

V den lymfatické masáže je nutné se vyvarovat fyzické i psychické zátěže, nepožívat alkohol, omezit kávu a také maso, aby se vytvořila rezerva pro funkci ledvin pro odbourávání uvolněných odpadních látek a solí. V průběhu každé lymfatické masáže Vám budou v relaxačním centru podávány nápoje a bylinné čaje, které podpoří očistu organismu.

Po masáži si podle Vašeho uvážení můžete odpočinou na relaxačním lehátku, nebo v relaxační místnosti v čajovně.