Jste zde

Klitoris - jaká je správná velikost klitorisu?

Klitoris - jaká je správná velikost klitorisu?

Volné pokračování článku "Klitoris neboli poštěváček".

Mezi velmi časté intimní obavy dívek a žen jsou hned po velikosti a tvaru prsou, pochybnosti ohledně vzhledu jejich pochvy (vaginy), stydkých pysků a samozřejmě také klitorisu. Přitom právě obavy, stres nebo pocity méněcennosti kvůli otázkám dokonalosti těla jsou pro ženy jedním z problémů. které jim brání prožívání plnohodnotného sexuálního života. Možná takovéto otázky někdo bude považovat za hloupé, ale vysvětlujte to dívce, která právě z těchto důvodů odmítá například orální sex. Pochybností a obav je mezi ženami více jak dost. Přitom většinou to jsou obavy naprosto zbytečné.

Intimní obavy týkající se ženského pohlaví

Aby bylo možné zaujmout k otázkám obav, pochybností a komplexů týkajících se ženského pohlaví zaujmout nějaké stanovisko, je potřeba si alespoň vytvořit představu, čeho se týkají. Nedá se tato otázka nějak zobecňovat. Bude řada žen, které něco podobného ani nenápadně. Bude však celá řada žen a dívek, které se trápí a tak jim možní pomůže, když jejich strach a obavy pojmenujeme a budeme hledat řešení. Hlavně se pokusíme osvětlit skutečný stav věci a vyvrátit jejich obavy a pochybnosti.

Traumata, strachy a obavy z nehezkého pohlaví je možné zjednodušeně shrnout:

  • Mám já vůbec "ten klitoris"? A kde ho mám hledat?
  • Jak je klitoris velký a jak velký je správně velký klitoris?
  • Není ten můj klitoris moc malý?
  • Není ten můj klitoris příliš moc velký?
  • Poskytuje malý klitoris dostatečné vzrušení? ...
  • Ovlivňuje nějak velikost nebo tvar klitorisu možnost dosažení orgasmu nebo intenzitu orgasmu?
  • ...
  • Podobné otázky se týkají barvy klitorisu nebo jeho překrytí klitoridální kapucí.

Jistě se dají najít další a další otázky, které si ženy kladou při pohledu na své přirození a klitoris.
A úplně zbytečně!!!

O klitorisu

Klitoris (poštěváček) je součástí ženských pohlavních orgánů. V podstatě je jeho hlavní a velmi důležitou úlohou napomáhat při sexuálním dráždění vzrušení ženy a umožnit jí dosažení orgasmu. Viditelná část klitorisu (poštěváčku) se nachází těsně nad poševním vchodem v místě, kde dochází ke spojení malých stydkých pysků. Špička klitorisu je částečně nebo zcela zakryta předkožkou, aby nedocházelo k jeho zbytečnému tření a podráždění. Viditelná část klitorisu je jen jeho malou částí. Mnohem větší část klitorisu se nachází nad klitoridální kapucí v podkoží, kde má tvar pyramidovitého houbovitého tělesa velikosti až jednoho článku palce. Nové anatomické poznatky však ukazují na to, že jeho skutečná velikost je mnohem větší a tvar mnohem složitější. Přes dvě přemostění je klitoris následně spojený s dalšími houbovitými tělísky, která ze tří stran obepínají močovou trubici.

O klitorisu se říká, že je to "ženský orgán rozkoše". Když je žena vzrušená, její klitoris se díky naplnění topořivých tělísek v jeho tkáni zvětší. Z tohoto pohledu je to dost podobná reakce jako erekce penisu u mužů. Před vyvrcholením je prokrvení a zvětšení klitorisu nejvýraznější. Bližší informace o klitorisu naleznete v článku "Klitoris neboli poštěváček".

Odlišnosti klitorisu ve velikosti, tvaru, barvě, citlivosti, zvětšení při vzrušení i jeho překrytí klitoridální kapucí jsou naprosto normální a přirozené.

Jaká je tedy správná velikost klitorisu?

Velikosti klitorisu se není nutné ani obávat ani ji nějak řešit. Pro velikost poštěváčku neexistují žádné normy, tabulky ani měrky nebo techniky měření velikosti klitorisu. Klitoris není penis a jeho funkce se vzrušením souvisí mnohem složitěji.

Velikost i tvar klitorisu je u každé ženy jiný. Jediné, co je prakticky neměnné, je jeho umístění a překrytí klitoridální kapucí. Naprosto individuální je však už tvar i jeho velikost a míra překrytí nebo úplné zakrytí kapucí. Podobné je to při vzrušení. Velikost i tvar klitorisu je naprosto individuální u každé ženy. U některé ženy může dojít jen k malému zvětšení relativně velkého klitorisu a stejně tak může maličký klitoris při vzrušení dosahovat překvapivě velkých rozměrů. Pro další prožívání vzrušení při stimulaci pak velikost žádnou významnou roli nehraje. Spíše jde o to, jak je žena naladěna a jak vnímá stimulaci klitorisu v rámci ostatních podnětů vzrušení.

Velikost klitorisu při vzrušení je naprosto individuální a také ji dopředu nelze ani bezpečně odhadnout a to ani ani podle jeho velikosti v klidu. Přitom každá velikost klitorisu je správná. Jak v klidu, tak i při vzrušení. Každá žena je jedineční a její klitoris také!!!

Otázku velikost a tvaru klitorisu u ženy je možné přirovnat k otázce velikosti a tvaru mužského penisu. Ten je také zcela individuální v klidu a naprosto jiný při vzrušení. Také muži mají různě velké penisy, různé délky a tloušťky a také barvy a vzhledu. Tvar penisu muže je vždy naprosto individuální a nemá smysl posuzovat, který tvar je lepší nebo horší. Také u penisu nejde odhadnout o kolik bude penis větší při erekci. U mužů se to dá změřit a je na to dokonce vypracovaný postup a metodika. U žen se nic podobného neměří, ani neposuzuje. Někteří muži a také některé ženy si však z velikosti a tvaru svého přirození vytvořili psychický problém, který je plně ovládá. Nyní už víte, že naprosto zbytečně.

Podobně je tomu i s malými a velkými stydkými pysky, kde je velké množství nervových zakončení, která pomáhají nárůstu vzrušení. Podobně je tomu s oblastí nad klitorisem, jeho kapucí - v oblasti dolní části Venušina pahorku. Zde se nachází základní zakončení klitoridální tkáně, ze které je klitoris tvořen a ve které je síť jeho nervových vláken, kterými je inervován.

Velikost klitorisu a vzrušení

Velikost klitorisu je jiná v klidu a podstatně větší při vzrušení. Velikost klitorisu závisí především na jeho vzrušení. Klitoris ve stavu klidu je mnohem menší a méně výrazný ve srovnání se stavem při vzrušení. Nejčastěji se jeho velikost přirovnává k malému hrášku. Je krytá klitoridální kapucí a tedy i celkem nenápadný. Teprve při vzrušení dochází u některých žen k jeho vystoupení zpod klitoridální kapuce při současném zvětšení jeho velikosti. Pro představu - poměrně často vzrušený klitoris zvětší svoji velikost i dvakrát. Někdy je při vzrušení klitoris "velký" i více než centimetr.

Ani velikost poštěváčku, ani jeho tvar nemají vliv na možnost nebo nemožnost prožívat orgasmus. Základem je naučit se klitoris stimulovat při masturbaci. Je jasné, že výrazný klitoris se od počátku lépe stimuluje. Vše je však jen otázka cviku a proto i malý klitoris se může žena naučit snadno stimulovat až k vyvrcholení. Navíc i malý klitoris se vzrušením poměrně rychle zvětší a jeho další stimulace je pak snadnější.

Velice dobrou a spolehlivou cestou pro získání zkušeností se stimulací klitorisu a poznání jeho významu pro ženino vzrušení nabízí masturbace. Chce to hledat, experimentovat, nebát se a hlavně se snažit nenechat odradit dílčími neúspěchy. Nakonec si ale každá žena určitě sama najde svou nejpříjemnější cestu ke klitoridálnímu vyvrcholení. Nyní tedy víme, že intenzita prožitku orgasmu na velikosti nebo tvaru klitorisu nijak nezávisí.

Obavy vedou někdy až k odmítání orálního sexu

Obavy o to, zda je klitoris a vůbec celé pohlaví pro muže zajímavé a vzrušující u některých žen přerůstá až ke strachu z orálního sexu. Prostě se natolik stydí za tvar přirození nebo jeho údajné nedokonalosti, že muže do této oblasti vůbec nepustí. Paradoxně se nejvíce žen z pohledu orálního sexu obává o to, že jejich klitoris je příliš velký a muž by si mohl myslet, že to snad ani není klitoris, ale maličký penis. Většinou tuto představu získají při sledování erotických filmů, když posuzují klitoris pornohereček s tím svým. Pokud vidí některé opravdu velké klitorisy v kategorii BIG, kde jsou prezentovány skoro jako anomálie, mohou získat falešnou představu, že něco podobného se muži nemůže líbit. Vůbec to není pravda. Žádná žena by se za své pohlaví rozhodně neměla stydět a pokud ji příroda obdařila velkým klitorisem, pak by to měla spíš považovat za dar a ne za prokletí!!!!

Mužům se líbí jakákoli velikost klitorisu. Velký klitoris bude muž obdivovat stejně jako maličký!!! Nedovolit muži orální sex z důvodu těchto obav, je naprostá hloupost. Nemá smysl se orálnímu sexu stranit. Dejte svému muži příležitost a za chvilku zjistíte, že si umí poradit s klitorisem jakýchkoli rozměrů.

 

Poznámka:

Klitoris = poštěváček.
Klitoridální kapuce = kapuce poštěváčku.
Největší změřený klitoris dosahoval údajně při vzrušení neuvěřitelné délky 30-ti centimetrů!
Dosažení trvalé větší velikosti klitorisu se nedá ovlivnit.
Je dobré si uvědomit, že muže vzrušuje klitoris jakéhokoli velikosti.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)