-A A +A

Jste zde

Poloha 69 pro lesbické páry

Poloha 69 pro lesbické páry

Volné pokračování článku "Sexuální polohy pro lesbické páry".

Mezi lesbickými ženami je poloha 69 oblíbena podobně jako v heterosexuálních párech. Většinou je to oblíbená poloha milostné předehry a občas je využita i pro závěr milování, tedy pro dosažení vyvrcholení jedné nebo i obou žen.

Pravděpodobnost dosažení společného vyvrcholení obou lesbických žen a prožitky při jejich současném vyvrcholení jsou  podobné jako u žen v heterosexuálních párech. Orgasmus ženy má jiný průběh než orgasmus nuže. Přestože by se dalo předpokládat, že se lesbické ženy ve svém vzrušení a vzrušení partnerky budou orientovat snadněji, není tomu tak.Okamžik nástupu vyvrcholení se sice dá (alespoň částečně) ovlivnit, ale většina žen k tomu nemá dostatečný důvod. Většina žen je totiž schopna vícenásobného vyvrcholení a proto jim tak moc nezáleží na tom, aby první vyvrcholení prožily ve stejnou chvíli. Mnohem častěji lesbické ženy spoléhají na to, že někdy to určitě vyjde a proto dosažení vyvrcholení ve stejnou chvíli pro ně není prioritou. Při vzájemné stimulaci může orgasmus jedné z nich potencovat vzrušení druhé a ta pak své vyvrcholení prožije současně nebo mezi vyvrcholeními partnerky.

Problém, že v okamžiku vyvrcholení se soustředíte především na své prožitky a ne na stimulaci (partnera) partnerky, je při orálním sexu v poloze 69 u obou žen stejný. Proto se zkušené ženy spíše soustředí na to, aby nejdříve prožila vyvrcholení jedna, pak druhá. Orální stimulace lesbických žen bývá mnohem delší, protože obě ženy ve vzájemném laskání vidí cestu jak si vzájemně poskytovat radost a naplno prožívat vlastní i vzájemné vzrušení. Nespěchají, "mají čas", proto jejich orální milování většinou trvá podstatně delší dobu, po které orgasmus přirozeně prožije jedna a ta pak v mezeře mezi svým hlavním a následnými orgasmy poskytne stejný prožitek partnerce ... Prožívají pocity vyvrcholení partnerky a zase se soustředí na sebe... Takto multiorgasmické ženy mohou prožívat svá vyvrcholení relativně současně a přitom obě naplno.

Klasická poloha 69 předpokládá, že obě ženy budou podobně "velké" a "hmotné". Příliš velká hmotnost ženy která je nahoře, je pro tu dole stejně nepříjemná nebo nepohodlná jako u je heterosexuálních párů. I z tohoto důvodu jsou pro polohu 69 často využívány i její varianty při kterých jsou obě ženy na boku. Je celkem snadné z hlavní varianty 69 přijít do varianty 69 na boku nebo se v poloze nahoře vyměnit. U varianty polohy 69 na boku je přístup ke genitáliím podobný, ale váha těl není až tak velkou překážkou jako při klasické poloze 69, ve které jsou (partneři) partnerky na sobě. Minimálně se oběma lépe dýchá a polohu je snadnější udržet po delší dobu. Také při prožívání okamžiku vyvrcholení je v boční variantě snadnější zabránit neúmyslnému zranění pohlaví o zuby partnerky.

 

Literatura a zdroje