Jste zde

Poloha "Ve stoje" - varianta 2 "Lezení na strom"

Poloha "Ve stoje" varianta 2 "Lezení na strom"

Poloha "Ve stoje" varianta 2 "Lezení na strom"

Tato poloha patří mezi nejznámější a podle knihy Kama Sutra také nejkrásnější polohy které od nepaměti lidé využívají při milování. Jedná se o polohu, která nebývá výchozí, ale většinou ji partneři zaujmou až po úvodním objímání a laskání Je potřeba, aby žena byla přirozeně zvlhnutá z předcházející milostné předehry, případně i spojení v základní poloze "Ve stoje".

Muž i žena v základní poloze stojí a objímají se. Mohou se jen laskat a objímat, mohou však spolu již být spojeni. Aby si partneři výškově odpovídali, nižší z nich může například stát na schodu nebo si obout boty s vysokými podpatky. Pro pevnější postoj při penetraci bude lepší, pokud se žena nebo muž zády opřou o nějakou podporu, například o stěnu. Nejčastěji se využívá stěna v ložnici nebo ve sprše. Pokud se milování odehrává ve sprše, je možné mít pro lepší požitek  a pocit tepla puštěnou teplou vodu. Dlouhodobé udržení poloha bude jednodušší s použitím pevné podpory o kterou se muž opře zády. Kniha Kámasútra tuto polohu nazývá visutý styk.

Žena se muže pevně chytí okolo krku nebo ramen a obejme ho rukama. Muž ženu nadzvedne tak, aby jeho penis zůstal  pevně zasunut nebo se hluboce zasunul do pochvy. Žena co nejvíce rozevře nohy a ovine je muži okolo pasu. Muž ji podepře rukama za zadeček a přitáhne ji k sobě. Spojení se stane velmi hlubokým a žena má díky rozevření pohlaví a současné velmi hluboké penetraci pocit, že její joni je zcela vyplněna. Napomáhá tomu i intimní kontakt rozevřených stydkých pysků s pohlavím muže a zvláště pak s kořenem lingamu.Vzájemný kontakt pohlaví je maximální nejen do hloubky, ale i do intimity spojení.

Tato poloha je často zobrazována v knize Kámasútra, kde je považována za jednu z nejkrásnějších poloh vůbec. Bývá vyobrazována na kamenných reliéfech a v tantrické literatuře je považována za polohu pro zkušené milence. Mužův lingam vložený do ženy byl symbolicky chápán jako opora, o kterou se žena může opřít, když chce za pomoci muže dosáhnout k vyšším prožitkům. Poloha opravdu může připomínat situaci, kdy žena chce vylézt po muži vzhůru a oporou je jí mužův penis. Někde se tato poloha nazývá "Lezení na strom".

Vzpřímená poloha těl umožňuje partnerům hlazení, objímání, líbání a všechny další projevy něhy a lásky za pohlavního spojení jejich těl. Silným emočním prvkem je možnost dívat se na sebe z očí do očí a laskat se polibky na ústa, krk a ramena. Kopulační pohyby mohou být prováděny přitahováním ženina zadečku k lingamu. Muž ženu drží za hýždě a stále ji tiskne k sobě. Pocit vzájemného objetí je maximální, neboť žena se přitahuje k mužově hrudi a muž přitahuje ženinu joni ke svému lingamu. Intenzivnější objímání snad ani v jiných polohách není možné. 

Vzhledem ke vzpřímené poloze těl lze mnohem snadnější rozvádět sexuální energii z pánve po páteři do hlavy. Pocity pak jsou transformovány do ještě větší touhy po vzájemnému přimknutí. Mezi silné vedlejší podněty patří vzájemné hlazení hýždí, křížů, zad, tření ženiných prsou o mužovu hruď a přitahování pohlaví k sobě do hlubšího spojení. Hlazením a pevným uchopením hýždí dochází zcela mimochodem ke stimulaci křížové oblasti a hýždí a drah kolem páteře což napomáhá proudění energie. Vznikající sexuální energie z pánve je převáděna do křížové oblasti, odkud je dotekem rozváděna po páteři až do hlavy. Líbání úst a intenzivní objímání pak pomáhá transformovanou energii prožívat na úrovni celého těla, něhy a hluboké lásky.

Spojení je hluboké a i pro muže s kratším penisem je intenzivní a není problém je udržet. Je to nádherná poloha pro pokračování milování, kdy při spojení partneři prožívají maximálně intimní kontakt a vzájemný dotek. Aktivní může být stejně muž i žena. Pohyby pánví však budou spíše pomalejší, aby si partneři mohli tyto okamžiky více prožívat i na emoční úrovni. Dráždění penisem je velmi hluboké a drážděny jsou oblasti klitorisu, ale i bodu G a děložního čípku. Zkušenější muži se zažitým zvládáním technik oddalování orgasmu mohou používat "Tantrickou techniku devíti pomalých zasunutí", která umožní postupné zvyšování sexuální energie u obou partnerů a devátým hlubokým zasunutím dráždí oblast děložního čípku. Kontrola nad vzrušením je u obou vyrovnaná a velmi dobrá. 

Tato poloha je tantrickou polohou. Svědčí o tom nejen  kniha Kama Sutra, ale také její časté vyobrazení v tantrické literatuře. Proto je pro ženu vhodné zvládnout techniky masáže lingamu uvnitř joni. K této poloze se tato bezesporu tantrická mistrovská technika opravdu hodí. Muž i žena zůstanou v klidu spojeni a muž provede Ttantrickou techniku devíti pomalých zasunutí. Pak převezme aktivitu žena a provede několik stahů svalů joni a techniku vypuzování a nasávání lingamu. Muž bude mít pocit, jako by mu žena lingam uvnitř joni masírovala a "ždímala". V mistrovském provedení zkušená žena přivede muže až k orgasmu bez jakýchkoli jiných kopulačních pohybů. Základem je zvládání těchto základních tantrických technik milování jak mužem, tak i ženou.

Žena může nejsnadněji dosáhnout orgasmu klitoridálního typu, neboť klitoris přijímá nejvíce podnětů z jejich intenzivního spojení. Pokud je však dobře prováděna technika devíti zasunutí, může sexuální energie ženy nastoupat do takového vzrušení, že dojde ke spuštění vaginálního orgasmu podporovaného stimulací děložního čípku. Některá žena může všechny podněty vnímat jako jediný celek a pak prožije současný kombinovaný orgasmus, který může přerůst v orgasmus rozšířený. Při "Jízdě na vlnách rozkoše" - stavu rozšířeného orgasmu žena prožije úžasné chvíle v hladinách vzrušení které prostupuje a naplňuje celé její tělo.

Okamžik hlubokého intenzivního orgasmu bývá někdy spojován s krátkou ztrátou kontroly nad tělem. Žena se bude k muži tisknout ještě větší silou a intenzitou a kopulační pohyby, které bude podvědomě provádět, budou mimo dosavadní zkušenosti muže.. Když orgasmus prožije muž, může se stát, že při jeho prožitku poklesne v kolenou a bude mít v hlavě pocit, krátkodobé "ztráty vědomí". Jedná se jen o okamžik, ale pokles těla v kolenou tento pocit často umocňuje. V jiných polohách, jak ve stoje, tento sekundární doprovodný pocit provázející orgasmus není tak zřetelný. Nějaká opora těla muže se tedy může hodit.

Anální styk
Snad jen pro připomenutí - muž může v uvedené poloze pronikat nejen vaginálně ale i análně. 

Jak se líbí mužům?
Muži při ní oceňují volnost pohybu. Při silném orgasmu se však některým mužům v okamžiku vyvrcholení podlamují kolena.

Jak se líbí ženám?
Pro ženu se jedná o polohu ve které maximální mírou vyjadřuje svoji lásku k muži. Je to poloha důvěry a očekávání. Žena projevuje svoji ženskost a touhu po splynutí.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)