Jste zde

Poloha "Zezadu" žena leží na posteli, muž klečí II.

Poloha "Zezadu" žena leží na posteli, muž klečí II.

Tato poloha patří mezi poměrně často využívané. Muž je dominantní, žena pasivní. Většinou navazuje na jednodušší základní polohu při které žena klečí na podlaze a tělo má položené na posteli, muž klečí za ní mezi jejíma nohama a vstupuje do ní zezadu. Je to obdoba základní polohy "Zezadu Na pejska", která je ovšem pro ženu pohodlnější, neboť se nemusí opírat rukama, váha jejího trupu nespočívá na pažích, ale její tělo pohodlně leží na posteli.

Připomeňme si základní postavení partnerů.

 • Žena klečí u postele a tělo má pohodlně položené na posteli.
 • Nohy má žena co nejvíce od sebe tak, aby mezi nimi mohl muž pohodlně klečet.
 • Muž se zezadu s ženou spojí a chvíli si na polohu a kopulační pohyby zvykají. Mohou chvíli zůstat i v naprostém klidu a prožívat spojení těl.
 • V této variantě je možné provádět penetraci v klidu i po delší dobu.
 • Spojení je poměrně intenzivní a muž může ženu hladit na zádech, bocích, na křížích a páteři.
 • Hlazením se ideálně rozvádí sexuální napětí z pánve po páteři do horní části těla. Hlazení zadečku je velmi příjemné a vzrušující. Muž navíc může ženu hladit i na perineu a konečníku, což jsou oblasti pro doteky spíše nezvyklé, zato však velice citlivé. Nejednu ženu jemné doteky vzrušily více, než si vůbec uměla představit. Je to poloha pro ženu pohodlná a příjemná. Penetrace může být malá a nebo i velmi hluboká.....

Nyní přejdeme k nové variantě.

 • Dá se do ní přejít z předcházející polohy nebo se také dá zaujmout přímo, bez předcházejících příprav. Vhodnější je přejít do ní postupně, neboť předcházející zkušenost a vzrušení, které při ní u ženy již nastoupalo, napomůže souloži v nové variantě polohy.
 • Varianta není nijak zásadně odlišná co se týká postavení těl, zásadně je však odlišná změnou stimulace pohlavních orgánů a erotogenních zón.
 • Muž ženě pomůže zvednout jednu nohu na postel, ta ji pokrčí a znovu si najde pohodlnou polohu pro tělo i s pokrčenou nohou na posteli. Není nutné, novou polohu těla zaujímala při spojení. bylo by to zbytečně komplikované a ne každému by se podařilo.
 • Muž bude muset ženě pomáhati a pokud by přitom chtěl udržet ;spojení, mohl by to pro něj být fyzický problém.
 • Žena se pohodlně uloží v nové poloze. tělem leží na posteli, jednu nohu má pokrčenou a druhou klečí na podlaze u postele.
 • Zásadní změna nastala tím, že žena v podstatně více rozevřela nohy, ale také se více uvolnil a pootevřel vstup do její joni, kam muž může nyní opravdu pohodlně vstoupit. Rozevření joni umožňuje muži ještě více nalehnout zezadu na ženin zadeček a zasunout lingam opravdu velmi hluboko.
 • Žena leží na posteli velmi pohodlně a stabilně, podobně muž zlepší stabilitu těla, když díky většímu prostoru pro kolena dát nohy více od sebe.
 • Může ženu držet za rameno nebo boky, ale také může ruce plně využít ke hlazení jejího těla. Muž získal ještě lepší přístup k ženinu zadečku i perineu a může snadno a jemně provádět techniky hlazení perinea, masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety", kostrče, křížové oblasti a páteře. Jsou to velmi silné erotogenní zóny a jejich stimulací přináší naprosto jedinečné a nepoznané doteky a vzrušení.

Z hlediska penetrace:

 • Je možné v této variantě dosáhnout různých variant penetrace. Od velmi hlubokých průniků, přes jemné a pomalé pohyby a snadno se docílí i opouštění spojení a jeho jemné opětovné navázání.
 • Poloha je ideální pro muže, kteří dokáží využívat "techniky opakování zasunutí lingamu do joni" a umí ženě poskytnout stimulaci oblasti bodu G i oblasti děložního čípku. Silný prožitek žena má v případě, že 8 málo hlubokých tahů je spojeno s úplným opuštěním joni. Každým novým zasunutím, přirozeně dojde ke stimulaci poševního vchodu, stydkých pysků a sekundárně i klitorisu. Deváté, hluboké zasunutí stimuluje v hloubce děložní čípek.
 • Vzrušení, které může žena postupně prožívat, může být zakončeno hlubokým vaginálním orgasmem.
 • Žena má sice omezené možnosti pohybu, většinou však v okamžicích, kdy je silně vnitřně vzrušená, začne zcela přirozeně podvědomě pohybovat tělem a pánví tak, aby jí mužovy pohyby uvnitř joni působily největší rozkoš.

POZNÁMKA:
Tato poloha je možná ve variantě, kdy žena má na posteli pokrčenou pravou nebo levou nohu. Střídáním pokrčení nohou dochází ke stimulaci jiných vnitřních oblastí jak bodu G, tak i děložního čípku.

Díky hluboké penetraci až na oblast děložního čípku a intenzivní stimulaci oblasti bodu G, může žena prožít intenzivní vaginální orgasmus. Pokud žena ovládá techniky masáže penisu pomocí vaginálních svalů, pak je v této poloze může používat. Pohodlně leží, nemusí nic dalšího dělat a tak se může plně soustředit na provádění stahů vaginálních svalů. Při masáži vaginálními svalů je lepší, když muž zůstane bez pohybu, v klidu a prožívá pocity, které mu žena poskytuje. 

Z tantrického pohledu
je tato poloha je velmi vzrušující pro muže i ženu. Muži dává možnost věnovat se kontrole svého vzrušení a oddalování orgasmu nebo orgasmu bez ejakulace. Žena může naplno prožívat vzrušení a při orgasmu jít cestou "jízdy na vlnách rozkoše. Oba partneři by měli svoji sexuální energii po páteři rozvádět z pánve do horní části těla a zaměřit ji do oblasti srdeční čakry.

Z hlediska doteků a dráždění:

 • Proniknutí - hluboké, muž může snadno měnit hloubku průniku a má nad pronikáním výbornou kontrolu. Poloha muži umožňuje "včas vytáhnout" penis při antikoncepční metodě přerušované soulože.
 • Klitoris – je nutné, aby si jej žena rukou dráždila sama, jinak bude zcela mimo kontakt
 • G bod – je to jedna z nejlepších poloh pro dráždění bodu G, zvlášť, pokud zadeček podložíte co nejvýše a hlava s rameny se tiskne k posteli. Žena pak snadněji dosáhnete na klitoris a účinek penetrace, dráždění bodu G a pocity na poštěváčku se sčítají.
 • Emoční prvek - malý vizuální kontakt s partnerem žena zastává více pořízenou roli, což nemusí některým ženám vyhovovat. Pro muže je emoční stránka velmi silná. Je dominantní a nabízí se mu nevšední pohledy na ženin zadeček a nové možnosti jeho laskání.

Jak se líbí mužům?
Muži tuto polohu mají většinou rádi. Cítí se jako vládci a žena jim klečí u nohou. Bohužel u některých mužů převládá pocit nadvlády a podmanění partnerky, nad pocitem společného rovnoprávného sexu. Nabízí muži snadné velmi hluboké proniknut pod velmi dobrou kontrolou, což u vášnivých žen, které hluboké proniknutí vyhledávají, vyvolává silné pocity maximálního vzrušení a muž je pak zahrnován chválou. Také pohledy na rozevřený zadeček nejsou ani v partnerském vztahu běžné a mohou být velmi erotické. Když pak přidáte hlazení a lehké doteky v této oblasti, může být žena nezvykle překvapena jejich účinky. Je to primitivní a vášnivá poloha, kterou by si měl každý muž určitě vyzkoušet

Jak se líbí ženám?
Pro ženu z hlediska vyniknutí postavy je tato poloha vhodná když:

 • chce ukázat štíhlejší či pěkně vyvinuté nohy, hezkou linii zad
 • chce skrýt problematické oblasti břicha, obezitu, povislá ňadra

Většina žen tuto polohu příliš nevyhledává. Důvodem je to, že na muže nevidí a že mají pocit, že jsou mužem "zneužity" pro jeho dominantní představu sexuální nadvlády nad ženou. Tuto polohu mají naopak rády ženy které touží po tom, aby byly uchváceny a razantně uspokojeny. Některé ženy ji vyhledávají právě proto, že není příliš intimní a nevidí při ní partnerovi do tváře. Mají pocit, že sex pak není tak osobní. Některé ženy mohou prožít silné orgasmy, zvlášť pokud vhodně nastaví pánev při penetraci, aby pronikání intenzivně dráždilo jejich citlivá místa uvnitř pochvy. Je to poloha pro ženy v sexu spíše divoké, které upřednostňují razantní a intenzivní sex. Romantické ženy ji asi vyžadovat nebudou.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)