Jste zde

Pravidla a postup při návštěvě bylinné parní lázně Bylinka

Pravidla a postup při návštěvě bylinné parní lázně Bylinka

Ushmashveda - ájurvédská procedůra - je bylinná parní lázeň, kdy je napařováno celé tělo léčivými bylinami. Používá se při obezitě a při různých bolestech.

Na úvod procedury provedeme vstupní pohovor s klientem, při kterém obdrží kompletní informace o nabízených službách a možnostech termínů pro objednání na soubor ájurvédských procedur v parním bylinném boxu Bylinka.

Po vzájemné dohodě je našemu klientovi zavedena registrační karta která obsahuje základní informace jako je jméno a příjmení klienta, datum a místo jeho narození, váha, výška, krevní skupina, prodělané nemoci a disposice k nim. Klientovi je změřen krevní tlak, je celkově prodiskutován jeho zdravotní stav a problémy, kterými trpí. Klient má za povinnost uvést veškeré zdravotní problémy, které jsou, či byly důvodem ke ztrátám vědomí, vysokému krevnímu tlaku a dále problémům se srdečním oběhem, křečovými žilami, flebitidou, tromboflebitidou, či jinými problémy v souvislosti s krevním oběhem a krevním tlakem.

Součástí vstupního pohovoru je prohlašení klienta, že všechny uvedené informace o jeho sděleném zdravotním stavu jsou pravdivé a že provedenou proceduru klient absolvuje na vlastní zodpovědnost.

Na základě potřeb klienta, předběžné konzultaci a nabídnutí ozdravných programů je klientem vybrán vhodný program.

Zákazník obdrží svoji osobní kartu klienta pro ájurvédské procedury v parní bylinné lázni Bylinka, kde je zaznamenán vybraný program, datum a čas pro každou jeho návštěvu za provedení objednané procedury.

Klient se dostaví v předem objednaný datum a hodinu do provozovny relaxačního centra LAZRBNÍK ŠENOVSKÝ. V místnosti provozovny lázně si odloží vrchní oděv a cenné předměty si může uložit do trezoru. Klient má na relaxačním lehátku má připraveno prostěraslo a deku.

Po odložení věcí se klient vysprchuje. Po vysprchování v teplé vodě se klient zahalí do připraveného prostěradla a přichází a obsluha zařízení mu provede změření krevního tlaku.

Fáze - napařování v bylinné parní lázni.

Pro každého klienta je připraven dle zvoleného ozdravného programu soubor bylin. Před ulehnutím klienta je připravený sáček s bylinami otevřen a jeho obsah uložen do výstupní trysky parního zdroje v boxu.

S pomocí obsluhy centra se klient položí do předem vyhřáté parní bylinné lázně Bylinka, obsluha uzavře víko boxu a ramenní část zahalí plachtou. Každý klient leží na vždy na nové podkladové plachtě, čímž je dodržen požadavek hygieny. Hlava klienta je mimo parní lázeň.

Uvnitř zařízení se klient nachází většinou po dobu 20 - 40 minut.

V zařízení dochází k velice efektivní detoxikaci organismu a hlavně k intenzivnímu parnímu prohřátí organizmu, při kterém s pomocí kondenzace bylinné páry zůstávají na pokožce bylinné esence. Tato cesta vstřebávání je velice rychlá a intenzivní, neboť kůže je naším největším a nejcitlivějším tělesným orgánem. Dochází zde také k významnému přenosu energie bylin. Bylinné esence se do organismu dostávají také při následujícím odpočinku a zábalu.

Po celou dobu procedury je přítomna obsluha lázně, která obsluhuje zařízení a spolupracuje s klientem. Klient musí být před započetím procedury seznámen s možností, že může kdykoli požádat o ukončení procedury, nebo snížení přívodu páry do prostodu lázně.
Po ukončení procedury klient za pomoci obsluhy sleze z roštu parní bylinné lázně, zahalí se do prostěradla a ulehne na relaxační lehátko, kde je obsluhou zabalen do připravené deky.

Fáze odpočinku - zábal

Při této fázi dochází k intenzivnímu vstřebávání bylinných látek a esence prostřednictvím pokožky do organizmu klienta. V průběhu odpočinku je klientovi obsluhou podáván teplý bylinkový čaj na zvýšení imunity, který působí pozitivně na organismus a doplňuje tekutiny.

Po tomto 20-30 minutovám odpočinku může následovat ájurvédská olejová relaxační masáž za použití bylinných olejů a ostatních bylinných doplňků. Po masáži následuje další odpočinek se zábalem po dobu 20-30 min. V tomto okamžiku klient vstřebává znovu do hloubky esence z olejů.

Po odpočinku se klient obléká a je mu zkontrolován krevní tlak.

Další možnou uvolňující procedurou je cvičení na aototrakčním lehátku. Zde probíhá cvičení v délce cca 15 minut, kde dochází k uvolnění a odblokování páteře a kloubů.

Po procedurách doporučujeme:
- jíst pouze lehká jídla, nejlépe teplou vegetariánskou polévku
- ve zvýšené míře pít minerální vody, pramenitou vodu, nebo čerstvou ovocnou šťávu
- užívat bylinné čaje,
- dodržovat zásady zdravé výživy
- v dalším období se věnovat cvičení
- pozitivně myšlet
- užívat bylinné doplňky, které jsou mu určeny vzhledem k jeho aktuálnímu stavu.

Nedoporučujeme se po proceduře večer koupat ani sprchovat, aby se nesmyl bylinkový extrakt nebo oleje z pokožky