-A A +A

Jste zde

Soulož se stimulací oblasti děložního čípku

Soulož se stimulací oblasti děložního čípku

Volné pokračování článku "Pohlavní styk - soulož" a článku "Prožitek a orgasmus".

Často se ženy bojí, že při hluboké penetraci může penis muže vniknout až do dělohy. Nemůže!. Obavy žen o nechtěnou penetraci děložního čípku jsou zbytečné. Při normální, ohleduplné stimulaci prsty, sexuální pomůckou nebo při souloži, k jakékoli penetraci děložního hrdla ani dojít nemůže. Během pohlavního styku - soulože penis vstoupí skrze  poševní vchod do pochvy (vaginy) a stimuluje poševní stěny, bod G a dokonce se může dotýkat děložního čípku.

Při souloži penis nemůže pochvu protrhnout nebo ji nějak mechanicky poškodit. Pokud však nebude zajištěna dostatečná přirozená lubrikace nebo dodatečná lubrikace, může, a to celkem snadno, dojít k odření sliznice stydkých pysků, poševního vchodupochvy  i klitorisu.

Děložní čípek je chráněný

Děloha a děložní čípek jsou přístupné pouze prostřednictvím pochvy. Děložní čípek se nachází až na zadní stěně pochvy a ta je pružná a poddajná. Právě díky tomu je děloha velmi dobře odolná proti běžnému mechanickému zatížením při souloži a stejně tak je i chráněný děložní čípek.

To platí o technikách soulože, nikoli o situaci, kdy dojde k nepřiměřenému použití sexuálních pomůcek nebo násilnému dráždění prstem.

Při nepřiměřeně intenzivním pronikání penisu do pochvy a namáhání zadní stěny pochvy bez dostatečné lubrikace, může snadno dojít k odření její sliznice. To se může projevit i na citlivém děložním čípku. Dlouhý penis je sice při souloži výhodou, může však děložní čípek příliš namáhat tlakem a třením. Při razantní souloži pak může povrch děložního čípku i odřít nebo podráždit jeho sliznici. Také velký tlak nebo nárazy penisu na zadní stěnu pochvy nemusí žena vnímat příliš vzrušivě. Příliš velké namáhání této oblasti může přinášet pocity nepříjemného tlaku, tahu dělohy, ale někdy i bolesti.

Jak na stimulací oblasti děložního čípku penisem?

Víme už, že se děložní čípek (cervix) nachází poměrně hluboko v ženské pochvě (vagíně). To samozřejmě znamená, že stimulovat tuto oblast můžeme nen tehdy, když se penisem dostaneme až k ní. Při penetraci jsou tedy logicky ve výhodě muži, jejichž penis je delší. Pokud má muž příliš dlouhý penis, nemusí to po ženu být zrovna výhoda. Ale pro tyto případy je ověřená metoda, která takovouto timulaci bez obav o ženu dovolí. Vyzkoušet můžete partnerův penis, popřípadě také dlouhý vibrátor (nejlepší je dildo). Pro ženy to nemusí být ze začátku úplně příjemné, protože je to velmi intenzivní. Na začátku proto postupujte opatrně, partner by k vám měl být přinejmenším citlivý a penis do pochvy zavádět opatrně a pomalu.

Ještě musím upozornit na to, že v období, kdy má žena gynekologické problémy nebo je rizikově těhotná, je stimulace děložního čípku nepřijatelná!

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje