-A A +A

Jste zde

Tantrická masáž lingamu

Tantrická masáž lingamu

Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže".

Tantrická masáž lingamu má dlouholetou tradici vycházející z kámasútry, tantrického a taoistického přístupu k sexu. Na rozdíl od masturbace, cílem s tantrické masáže lingamu není okamžitý orgasmus a tím i uvolnění sexuálního napětí. Učí poznávat vlastní tělo, rozvíjí fantazii, harmonizuje tělo i duši a přináší zcela nové pocity z doteku a vzrušení.

Tantrická masáž je o dávání a přijímání, není jen "o sexu". Mnohdy je chápána jako vyšší forma meditace a není vůbec spojována s vyvrcholením, ale především s prožíváním pocitů a vzrušení. Pro partnerské vztahy je velmi cenné to, že nezištně poskytujete příjemné a vzrušující chvíle jinému člověku.

Nejdříve si připomeneme, že mužské a ženské pohlavní orgány jsou v sanskrtu nazývány jako Vajra a Joni. Často se jim také říká orgány rozkoše. V tantře mají pohlavní orgány posvátný význam a proto i jejich masáž nebo stimulace je považována za něco výjimečného.

 • Joni je ženský pohlavní orgán, uctívaný jako posvátné místo ženy.
 • Vajra je název pro mužské pohlaví - penis. Někdy se také používá název lingam, který je sanskrtským názvem pro mužský pohlavní orgán, obvykle ve stavu erekce

Vzhledem k tomu, že při tantrické masáži se penis nachází značnou část doby masáže v erekci, je i tato masáž častěji nazývána jako masáž lingamu. Můžete se však setkat i s názvem tantrická masáž vajry nebo tantrická masáž orgánu rozkoše.V dalším popisu budu pro masáž používat pojem tantrická masáž lingamu.

Klasická tantrická masáž lingamu se nespojuje s dalšími technikami 

Pokud se jedná o klasickou masáž lingamu, pak je potřeba ji chápat jako samostatnou techniku, která je od počátku až do konce masáže ucelenou tantrickou technikou, po které se již v sexu nebo spojení se ženou nepokračuje. Zážitek tantrické masáže lingamu je natolik silný, že další sexuální aktivity by její prožitek spíše snížily. Proto by žena, která masáž muži chce poskytnout v rozsah klasické tantrické masáže, neměla počítat s tím, že jí muž její snahu hned oplatí. Tato technika je typickou tantrickou technikou, která se dopředu plánuje a není spojena s dalšími tantrickými ani sexuálními aktivitami. Nic nebrání tomu, aby dnes tantrickou masáž orgánu rozkoše prožil muž a zítra žena, nebo naopak.

Často se hovoří o tantrické masáži lingamu nebo joni jako o součásti milostné předehry. Z pohledu klasické tantrické masáže orgánů rozkoše to však není správné hodnocení. Pokud je masáž penisu nebo joni součástí milostné předehry po které bude následovat spojení muže a ženy, pak by bylo správnější hovořit o tom, že v rámci milostné předehry jsou při stimulaci lingamu nebo joni používány techniky z klasické masáže lingamu nebo joni.

Základní rozdíl je myslím jasný - po klasické tantrické masáži orgán rozkoše nenásleduje spojení ani žádné další techniky, kromě uvolnění a zklidnění. Po milostné předehře následuje spojení, prostě sex... Přitom techniky klasické masáže orgánů rozkoše mohu pro milostnou předehru jen doporučit.

Tantrická masáž má léčebné účinky

Tantrická masáž má tu sílu zbavit přijímajícího muže stresu a napětí. Pravidelná masáž dokáže zlepšit celkový zdravotní stav mužského pohlavního orgánu, protože se při ní střídá technika, která zajistí jeho pozvolné, ale důkladné prokrvení, s hlubokou relaxací a uvolněním. Tantrická masáž lingamu střídá fáze vzrušení s fází uvolnění a relaxace po mnohem delší dobu, než je možné udržet při jakýchkoli jiných technikách milování. Tantrická masáž lingamu byla a je považována za metodu, jak udržet lingam v "dobrém zdravotním stavu". Umožňuje naučit se hlubší prožívání podnětů ze stimulace, což je velmi dobře možné využít při milování.

Pokud je masáž prováděna v klidu, pohodě, je chápána jako forma meditace a je vedena správnou technikou, pak dokáže dokonale zklidnit přijímajícího, ale i dávající partnerku. Dávající, stejně jako přijímající mohou při masáži vstoupit do hluboké relaxace až meditace, což může být pro oba partnery velmi silným zážitkem.

Orgasmus se při masáži může dostavit, není to však cíl masáže. Tento druh masáže je nejen velmi intimní, ale i velmi vzrušující. Proto muži, kteří touží po sexuálním uvolnění se ho většinou dočkají. Opakuji však, že to rozhodně není cíl tantrické masáže!!!.

Příprava na tantrickou masáž

Před začátkem tantrické masáže je vhodné

 • zajistěte si bezpečné prostory na masáž, kde nemůže dojít k nenadálému vstupu nezvaných osob
 • zajistěte si dostatek času, tak abyste nebyli nikým rušeni po dobu asi 2 hodin
 • vytvořte příjemnou, slavnostní atmosféru naplněnou plamínky svíček, vůní éterických olejů, magickou silou nejrůznějších sošek a dekorací
 • zvolte vhodné erotické oblečení pro dávajícího, nejlépe lunghi na nahém těle
 • přijímající bude bez jakéhokoli oblečení
 • nepijte alkohol - v tantře jde o to, abychom byli bdělí a vědomí!
 • jezte jen lehká jídla, nejlépe ovoce a zeleninu, nemějte ovšem pocit hladu
 • před masáží se oba vyprázdněte a osprchujte
 • připravte si olej nebo emulzi na bázi vody - vhodný je čistý masážní nebo dětský olej bez příměsí. Volte oleje na přírodní bázi, aby nedošlo k podráždění sliznic.
 • zkontrolujte si vaše nehty, a odstraňte případné záděry nebo zatvrdlou kůži
 • přijímající může do zahájení masáže vyjádřit své pocity a přání
 • přijímající nemá žádný úkol ani cíl, jen bude přijímat doteky a prociťovat vlastní tělo
 • dávající se celou dobu masáže plnou pozorností věnujte svému partnerovi a snaží se vcítit do jeho pocitů
 • dávající jen dává, nepřijímá žádné doteky ani se nesnaží celou situaci využít ke svému vzrušení
 • dávající po celou dobu masáže udržujte oční kontakt s tělem a tváří přijímajícího
 • dávající musí myslet i na svoje pohodlí a nesmí se příliš vyčerpat a unavit aby si nezačal v průběhu masáže přát její brzké ukončení

Tyto a další informace naleznete v článcích "Příprava na tantrickou masáž" a "Jak vytvořit příjemnou atmosféru pro masáž", které se touto otázkou zabývají podrobněji.

Tantrická masáž lingamu má několik částí

 • Oba partneři mohou být oblečeni do tradičního tantrického oděvu lunghi. Mohou však být i svlečeni.
 • Zaujetí polohy vhodné pro tantrickou masáž lingamu
  Před zahájením masáže je potřeba zajistit, aby se masírovaný cítil co nejlépe, pohodlně a uvolněně. K tomu je nutné najít takovou polohu pro masáž, která mu tyto předpoklady zajistí. Vhodně zvolená poloha pro masáž je jejím základním předpokladem. Musíme vzít do úvahy, že masáž většinou trvá hodinu. Není však nijak výjimečné, když se protáhne i na dvě hodiny. Z toho je jasné, že pohodlně sedět musí i žena, která muži masáž poskytuje.
 • Rituály a úvodní část masáže lingamu
  Masáž začíná navázáním kontaktu s partnerem. Společně se vydáte hlubokým dýcháním "cestou dechu" - zklidníte se, uvolníte psychické napětí, sjednotíte dýchání a pozornost. Žena si zahřejte třením vlastní ruce a položí je zlehka na kolena muže. Chvíli tak setrvejte a prožívejte svá těla a společný dotek. Pak žena pozdraví muže pozdravem "Namasté" a nabídne společné hluboké dýchání. Podrobnější informace naleznete v článku "Rituály a úvodní část tantrické masáže".
 • Navození důvěry a uvolnění napětí při tantrické masáži lingamu
  Bez vzájemné důvěry a uvolnění fyzického a psychického napětí by tantrická masáž nemohla splnit očekávání ani muže, který masáž přijímá, ale ani ženy, která masáž přijímá. Proto se masáž v jejím úvodu zaměřuje na hlazení nohou, vnitřní a vnější strany stehen, perinea, varlat, třísel, a bříška. Podrobnější informace naleznete v článku "Navození důvěry a uvolnění napětí při tantrické masáži lingamu"
 • Vlastní masáž lingamu
  Masáž lingamu není pouze o technikách masáže, ale je také celkové filosofii nezištného dávání. Masérka si musí uvědomit, že se nejedná o erotickou masáž, ale o posvátnou masáž lingamu. A ta má svá pravidla a hluboké meditační a filosofické pozadí. Teprve když vnímáte, že muž je na masáž lingamu připraven, opatrně na něj položte ruce a zůstaňte v klidu. Poté chytněte kořen lingamu a jemně ho stiskněte. Přejíždějte po něm rukou nahoru a dolů. Zkuste při tom měnit ruce, ale tak, aby byl vás pohyb plynulý. Nespěchejte a dopřejte muže klidné dosažení dostatečné erekce. Masáž genitálu je pro muže velmi příjemná – umožní mu vnímat vaše dotyky s nebývalou intenzitou. Bude se moci naplno uvolnit a starat se pouze o svůj vlastní prožitek. Podrobnější informace naleznete v článku "Zahájení vlastní masáže lingamu".
 • Masážní techniky masáže lingamu
  Tantrická masáž lingamu se skládá z více jak dvaceti technik hlazení, tření, chvění, tlaků a tahů. Základní představu o technikách používaných při tantrické masáži lingamu naleznete v článku "Základní techniky masáže lingamu". Vzhledem k tomu, že správně provedená masáž vyžaduje znalost jednotlivých dílčích technik, budu se každou technikou zabývat v samostatném článku. Vzhledem k tomu, že každá technika bude i ilustrovaná, bude potřeba více času na detailní zpracování těchto technik. Pojednávat o nich bude článek "Masáž lingamu - ucelená technika masáže orgánu rozkoše". Zatím se tento článek připravuje. Pro ty, kteří chtějí techniky masáže vyzkoušet už nyní, jsem připravil několik informací o dílčích částech masáže. Tyto informace naleznete jako svázané články pod tímto hlavním článkem. Je jich více jak 25 a tak na jejich zpracování bude potřeba více času...
 • Zakončení tantrické masáže lingamu je další částí masáže. Má tři varianty a každá z nich má své přednosti a bude vyhovovat jiné skupině mužů. Vybere si každý.
  • Fáze vyvrcholení
   Partnerka by se měla snažit o to, aby masáž lingamu muži poskytla alespoň hodinový prožitek do okamžiku, než vyvrcholí. Pro zkušenou masérku, která se dokáže orientovat v jeho vzrušení by to neměl být vůbec žádný problém. Běžná délka tantrické masáže lingamu se pohybuje mezi jednou až třemi hodinami masáže...
  • Fáze zklidnění a odpočinku
   Fáze zklidnění nastupuje po vyvrcholení by neměla být kratší jak 10 minut. Po této době žena muže otře papírovými ubrousky a nechá ho odpočívat. Vzhledem k tomu, že tantrická masáž lingamu není jen o masáži lingamu, ale i hlazení nohou, stehen, třísel a břicha, bude muž nejspíš potřebovat, po krátkém odpočinku, odejít na WC. Techniky masáže totiž velmi dobře uvolní i lymfatický systém jeho těla...
 • Tantrické masáže jsou zakončeny "Závěrečným rituálem tantrických masáží".

 

Na článku a celé kapitole o tantrické masáži lingamu se ještě pracuje a pracovat bude ... Například bude doplněna kreslenými obrázky s technikami masáže...

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Komentáře

Tantrická masáž je něco úžasného, a každý by si jí měl zkusit. Škoda jen že se k ní přistupuje jako k něčemu zakázanému, nevhodnému... :(

Dámy, máte ještě mnohem více možností, tohle byl jen takový "výcuc" http://www.zvacsenie.sk/masaze-pre-zvacsenie-penisu/

Čtu různé články, někde se píše, že tantra musí končit orgasmem, jiné, že nemusí.. Jak to je? Víte to někdo? Já bych to bral i s happyendem..:) https://www.erekce.cz/tantra-eroticka-masaz/

Tantrická masáž vyvrcholením končit nemusí. Není to její hlavní cíl.
Jinak - doufám, že vnímáte, že Váš dotaz je dost hloupý způsob, jak upozornit na Vaše stránky....

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz