Jste zde

Tantrické masáže joni

Tantrické masáže joni

Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže".

Mezi klasické tantrické masáže, vedle ​masáže lingamu, patří samozřejmě i masáž joni.

Cílem masáže joni nemusí být a nebývá dosažení vyvrcholení. Cílem masáže joni může být mnohem vyšší a tím je poskytnout ženě radost a potěšení z doteku a vyvolat příjemné a vzrušující pocity které prostoupí nejen pohlaví ženy, ale i celé její tělo. Pokud k masáži joni budete přistupovat s tímto cílem, pak oba dva, přijímající i dávající můžete při masáži relaxovat a radovat se společně z každé vlnky příjemných pocitů. Nemáte stanovený žádný konkrétní cíl o který byste museli usilovat a kterého byste museli dosáhnout. Pokud není cílem orgasmus, nemusí o jeho dosažení usilovat ani dávající, ale ani přijímající. Jakýkoli cíl svazuje, není li cíl, není ani oč usilovat a proto je mnohem víc prostoru pro prožívání všeho, co přichází. Překvapivě může zažít mnohem víc pocitů a intenzivnějších prožitků než když budete usilovat o to dojít k vrcholu. Krásnější je cesta k vrcholu než jeho dosažení... Ten, kdo masáž poskytuje není zatížen tím, že musí masáž někam dovést, nějak ji vystupňovat, něčím završit. Když tato "povinnost" není stanovena, může mnohem víc prožívat vše společně s přijímajícím a o to více mu dát... Pravdou však je, že orgasmus je velmi často příjemným a vítaným vedlejším účinkem masáže.

Masáž joni může navodit tři úrovně prožitku

 • Radost z doteku a vzrušení
  Žena prožije uvolnění celého těla, radost z dotyku, vzrušení a případně orgasmus. Pocity při masáži joni se nedají srovnávat s pocity, které žena zažívá při souloži nebo při milování. Mnohdy jsou ženy překvapené šíří a hloubkou pocitů, které při masáži prožívají a často pak vyvrcholí v orgasmus, případně opakované orgasmické stavy a vlny. V každém případě je tato zkušenost mimořádná i tehdy, když není přímo zakončena vyvrcholením. Pocity, vzrušení, vlny rozkoše, vlny mimořádného souznění s dávajícím, prožívání stavů touhy a očekávání, to je několik z prožitků, které masáž provázejí. Uvolnění a následné prožívání joni i celého těla bývá součástí fáze zklidnění, které masáž zakončuje....
   
 • Léčení joni
  Téměř každá žena má nějaké sexuální problémy nebo negativní sexuální zážitek, který je potřeba vyřešit a ukončit. Tělo si tyto negativní prožitky pamatuje a tantrici jsou přesvědčeni, že se ukládají v joni, kde pak ženě brání v plném prožívání milování, vzrušení a vyvrcholení. ​Technika léčení joni umožňuje se k těmto traumatickým okamžikům vrátit a uvolnit nahromaděnou bolest a traumata na fyzické, sexuální, energické, emocionální a mentální úrovni. Více v článku "Tantrické "Léčení joni"".
   
 • Duchovní rozměr masáže joni
  Masáže joni a tantrické milování mohou mít a mají silný duchovní rozměr. Orgasmus je chápaný nejen jako vyvrcholení vzrušení, ale především jako duchovní zážitek. Tantrické milování i masáž joni předpokládá naprostou otevřenost, vzájemnou důvěru, naprosté vzájemné odevzdání, navození pocitu jednoty těla a ducha a propojení energií a klidu. Masáž joni bez důrazu na její rozměr je jen o vzrušení. Teprve když je masáž spojena s meditací, duchovním propojením dávajícího a přijímající, s naplněním obou láskyplnou dobrotivostí, může se dostavit naplno její duchovní rozměr. Přitom masáž vůbec nemusí být zakončena vyvrcholením. Ženy, které odborně provedenou masáž joni prožily získaly zkušenost, že při ní žena může v naprostém klidu mysli a meditačním soustředění, hluboce prožívat svou ženskost, vzrušení i pocity na úrovni pohlaví a srdce.

O tantrické masáži joni je potřeba něco vědět

Před jakoukoli tantrickou masáží je provést přípravu na tantrickou masáž. Po přečtení uvedeného článku Vám bude jasné, že ani tantrická masáž joni se nedá provést bez pozorné přípravy. Pokud včasné přípravě na masáž věnujete dostatečnou pozornost, oceníte to při jejím provádění. Jakmile masáž začnete, nemůžete se už k přípravným úkonům nebo k hledání pomůcek vracet. Jakékoli vyrušení při masáži snižuje její kvalitu a pro přijímající ženu představuje nepříjemný zásah do její koncentrace na prožitky.

Článek dále pokračuje jako "Tantrická masáž joni je jiná než masáž lingamu" a "Tantrická masáž joni má svá pravidla".

 

POZNÁMKA
Za "klasickou" tantrickou masáž joni, ucelenou techniku masáže orgánu rozkoše se považuje "Technika masáže joni na masážním lehátku".
Snadnější varianta, pro lidi, kteří masáž na lehátku "neusedí", je popsána v článku "Technika masáže joni na masážním stole".

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje