Jste zde

Žena a masturbace

Žena a masturbace

Volné pokračování článku "Autoerotika - masturbace a onanie".

Sexualita člověka je v podstatě založena na masturbaci a souložení. Z doby, kterou člověk za život věnuje sexu, připadá odhadem pouze desetina na souložení a devět desetin na masturbaci. Masturbace bývá prováděna jako autoerotika nebo formou vzájemné stimulace a to heterosexuální nebo homosexuální.

Velmi významnou změnou je v postojích společnosti k masturbaci je, že není většinou odsuzována. Lidé již převážně netrpí výčitkami, že masturbace je nesprávná, nevhodná, zakázaná nebo že by se měla trestat.....Tyto naprosto nesprávné názory se naštěstí díky usilovné osvětě, prováděné v posledních desetiletích, podařilo potlačit. A tam, kde tyto pochybnosti nebo traumata přetrvávají, je potřeba naprosto jasně říci, že masturbace je přirozená a zdraví prospěšná a v osobním sexuálním rozvoji člověka nezastupitelná!

Důležité je naučit se poznávat reakce vlastního těla na vzrušivé podněty. Bez této znalosti je totiž velmi málo pravděpodobné, že situace, kdy dojde k milování s partnerem opačného nebo stejného pohlaví, půjde vše bez problémů a příroda si sama poradí. Ano poradí, ale po stránce zachování druhu. Milování však není jen o plození dětí. Tím se lidský druh liší od ostatních druhů a forem život na Zemi. 

V milostném životě ženy hraje autoerotika nezastupitelnou roli v jejím sexuálním životě.

Autoerotika u ženy 

Nejznámější a nejcitlivější místo ženského těla je klitoris (poštěváček), který najdeme na spojnici malých stydkých pysků. Je to poměrně malý a nenápadný orgán a je z části nebo úplně skrytý pod klitoridální kapucí. Příjemné pocity na dotek však žena zaznamená na všech svých erotogenních zónách. Autoerotika vedená s cílem dosažení orgasmu se odehrává většinou cestou ruční masturbace poštěváčku. Další možností stimulace vedoucí k prožitku orgasmu je zavádění různých předmětů podobných mužského penisu, jako je vibrátor, masturbátor nebo didlo, do pochvy. V poslední době se na trh uvádí novodobé, dokonalejší, penisu jen málo podobné, masturbační přístroje, které jsou mnohdy pro stimulaci pochvy a klitorisu dokonale navržené a výkonnější, jak jakýkoli penis.

Manuální stimulace - masturbace

Dále se však zatím budeme zabývat pouze manuální stimulací, která je nejpřirozenější a pro další rozvoj sexuality ženy má největší význam. Žena při manuální stimulaci získává neocenitelné zkušenosti z doteků, které na svém těle prožívá. Autoerotika ji naučí prožívat reakce na erotogenních zónách a především na genitálu. Naučí se rozeznávat, jaké pohyby a doteky ji vzruší nebo jaká intenzita pohybu je nejlepší. Ze všech míst na ženském genitálu je to právě poštěváček, který je zdrojem nejsilnějšího vzrušení a žena jeho stimulací získá zkušenost, jak dosáhnout orgasmu. Po těchto zkušenostech dokáže lépe rozeznat vzrušení, jeho průběh a nástup vyvrcholení. Získá potřebnou představu o tom, jaké a jak dlouhé dráždění potřebuje, než dosáhne orgasmu a jak na něj reaguje celé její tělo. To jsou znalosti, zkušenosti a dovednosti, které může udělat jedině každý sám za sebe. Tady naplno platí, že lepší vlastní zkušenost nad stovky přečtených knih.

Většina ženských masturbačních technik se časem moc nemění. Anatomie ženského pohlavního orgánu je prakticky stále stejná a tak bychom se s některými z nich určitě setkali již před staletími. O masturbaci se mezi ženami mluví jen málo. Když o nich ženy mluví, pak většinou jen s kamarádkami, výjimečně se svými partnery. Některé ženy pak při porovnání svých zkušeností s informacemi od kamarádek získají pocit, že jsou tak trochu "jiné", protože masturbují z jejich pohledu neobvyklým způsobem. Není třeba se však obávat. Každá žena používá svoji individuální techniku, která jí vyhovuje a přináší radost a sexuální uvolnění. Každá potřebuje jinou stimulaci nebo techniku masturbace, není tedy nutné se obávat o svoji "normálnost". Pokud toto pochopí, mohou se pak cítit lépe a bez obav se věnovat poznávání svého těla. 

V průběhu života se navíc používaná technika masturbace mění nejen podle ženiných individuálních potřeb, ale především podle touhy. Hodně také vztah k masturbaci ovlivňuje vztah ženy vůči sama sobě, ale také to, jaký vztah má ke svým pohlavním orgánům. To bývá dost častý psychický problém, kdy žena se za své tělo stydí, neoceňuje je, naopak je mnohdy až nenávidí. Tento stav se však dá změnit. Je potřeba brát své tělo takové jaké je a snažit se o to, aby bylo především zdravé.

Z pohledu dnešní doby mají ženy mnohem snadnější přístup k sexuálním pomůckám, jako jsou vibrátory, didla nebo erotická literatura a video. Popis metod, kterými se budeme zabývat, může pomoci ženám které chtějí prozkoumat nové způsoby, jak masturbovat nebo jak se naučit dosáhnout orgasmu sama i při sexu.

Pro nějakou představu o ženské masturbaci je možné seznámit se s odbornou literaturou, případně si přečíst nějakou erotickou literaturu nebo časopisy. Možná tam najdete různé vzrušujících nápady a návody. Můžete se však i začíst do technik, které jsem pro vás shromáždil na webu www.milovani.cz nebo www.kamasutra.cz.

Nejčastější masturbační techniky žen

Najděte si dostatek času, pohodu a klid. Určitě si však zajistěte soukromí a klidnou místnost, kde vás nikdo nevyruší a kde se můžete uvolnit. Nikam nespěchejte. Masturbace není úkol! Nikdo vás za ni nebude ani hodnotit, tak není čeho se obávat. Příjemně se nalaďte, pusťte si meditační nebo tantrickou hudbu a soustřeďte se na vlastní myšlenky, představy a pocity. Svlékněte se tak moc, jak potřebujete. Hlaďte se na svých erotogenních zónách a prožívejte pocity, které vám doteky poskytují. Opravdu nespěchejte, vždyť není kam! Určitě nevynechejte prsa a jejich bradavky!

Ženy nejsnáze dosáhnou orgasmu přímou nebo nepřímou stimulací klitorisu.

Základem masturbace je dráždění a masáž klitorisu prstem. Začněte lehkou masáží a hlazením stehen, třísel, velkých stydkých pysků a Venušina pahorku. Budete prociťovat příjemné pocity a možná už i nastupující vzrušení. Věnujte se každičkému místečku, hlaďte je a laskejte. Po chvíli zjistíte co vám přináší nejlepší pocity a jaký dotek nebo hlazení stupňuje vzrušení. Teprve když vnímáte, že začínáte být přirozeně zvlhnutá, začněte se dotýkat i malých stydkých pysků. Jemně je mněte a hlaďte.  Na spojnici malých stydkých pysků najdete klitoris. Je to poměrně malý, nenápadný, ale nesmírně citlivý orgán, který je z části nebo úplně skrytý pod klitoridální kapucí. Jeho hlavním a jediným úkolem je přinášet ženě krásné pocity při milování a samozřejmě i při masturbaci. 

Pokud přirozené zvlhnutí není dostatečné, pak neváhejte a použijte lubrikační krém nebo kapičku dětského olejíčku. Někdy stačí i naslinit prst nebo jej zvlhčit lehkým zasunutím mezi malé stydké pysky. U žen které jsou panny jen velmi lehce, aby nedošlo ke zbytečnému poškození panenské blány. Lubrikační krém je dnes naprosto dostupný bez lékařského předpisu a má ideální vlastnosti. Jedno balení vám vydrží na mnoho krásných chvil...

Se zvyšujícím se sexuálním vzrušení se klitoris stává citlivějším na podněty a v případě, že je dostatečně lubrikovaný jsou doteky na něm stále více intenzivnější a dráždivější. Pokud je klitoris stimulovaný přes kapuci nepřímým dotekem, je intenzita doteků vnímána jinak, než když je  stimulovaný přímo. Pomalu a s citem přetáhněte klitoridální kapuci nahoru přes klitoris a tím jej obnažte. Přímý kontakt s obnaženým klitorisem pak většinou přináší velmi silné podněty, které vzrušení zintenzivní a posunou do vyšších hladin. Zvyšující se vzrušení má zpětně vliv na klitoris. Ten se zvětší, vztyčí a mírně vystoupí dopředu. Intenzivním prokrvením změní i barvu a to tak, že více ztmavne. Další stimulace klitorisu a ostatních erotogenních zón vede ke stále vyššímu vzrušení až nastane okamžik, kdy žena procítí teplo až horko v oblasti pánve a pocit, jako by se jejím přirozením a pánví rozlévalo blaho a absolutní rozkoš. Orgasmické stahy začnou rytmicky stahovat stěnu pochvy a oblast okolo klitorisu. Klitoris je rytmicky vtahován do těla a pod klitoridální kapuci a žena prožívá pocity blaha. 

Častý dotaz bývá, zda velikost nebo tvar poštěváčku nějak ovlivňuje možnost dosažení orgasmu nebo intenzitu orgasmu.

Není nutné se obávat ani to dále řešit. Ani velikost poštěváčku, ani jeho tvar nemají vliv na možnost nebo nemožnost prožívat orgasmus. Je jasné, že výrazný klitoris se od počátku lépe stimuluje, jenže vše je jen otázka cviku a tak i malý klitoris se žena může naučit snadno stimulovat až k vyvrcholení. Navíc i malý klitoris se vzrušením poměrně rychle zvětší a jeho další stimulace je pak snadnější. Podobně je tomu i s malými a velkými stydkými pysky, kde je velké množství nervových zakončení, která pomáhají nárůstu vzrušení. Stejně je tomu v oblasti nad klitorisem, jeho kapucí a v oblasti dolní části Venušina pahorku. Zde se nachází základní zakončení tkáně, ze které je poštěváček tvořen a síť jeho nervových vláken, kterými je inervován. Chce to hledat, experimentovat, ale každá žena si určitě najde svou cestu ke klitoridálnímu vyvrcholení. Nyní víme, že intenzita prožitku orgasmu na velikosti nebo tvaru poštěváčku nijak nezávisí. Bližší informace naleznete v článku "Jaká je správná velikost klitorisu". Tam se dovíte, že každá velikost klitorisu je ta správná ...

Nesnažte se porovnávat své prožitky orgasmu s vyprávěním kamarádek. Nejde popsat pocity dvou lidí a vzájemně je porovnávat stejným pohledem. Jestli mi nevěříte, pak nechte své kamarádky popsat vůni čajové růže a bude vám jasné, že každá popisuje úplně něco jiného, než vnímáte vy.

Pro prozkoumání technik přímé a nepřímé stimulace klitorisu doporučuji přečíst článek nazvaný

Pro zasmání:

Matka k patnáctileté dceři:
"Víš, že můžeš hřešit i myšlenkou?"
"Ano, ale není to ono."

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)