-A A +A

Jste zde

Umělá vagina - masturbátor

Masturbátor - umělá vagina

Volné pokračování článku "​Erotické pomůcky".

Umělá vagina je sexuální pomůcka, které má simulovat pocity muže na penisu v ženském pohlavním orgánu - vagině. Aby byly pocity co nejvěrnější, jsou pro její výrobu používané měkké, lubrikované a někdy zahřívané materiály. Může být vytvořena jako erotická pomůcka, používá se však pro lékařské a výzkumné účely i při chovu zvířat.

Umělá vagina není to nic nového pod sluncem. Ještě mnohem dříve, než se začalo s prvními pokusy o výrobu umělé vaginy pro muže, využívala se ve veterinářství pro umělou inseminaci. Přiznejme si, že umělé vaginy, navržené pro odebrání spermatu zvířat, byly předlohou pro dnešní moderní masturbátory s pevným obalem a výměnnou měkkou sterilní vložkou.
 

Umělá vagina jako erotická pomůcka

Umělá vagina, navržena pro sexuální stimulaci mužského penisu, je v podstatě erotická pomůcka pro masturbaci. Někdy se jí říká "masturbátor". Je navržená tak, aby při použití navodila pro penis podobné pocity, jako při sexuálním styku ve vagíně ženy. Pomůcka může být doplněna o ochlupení, může mít realisticky provedené stydké pysky, nebo i imitaci panenské blány. Některé modely jsou vyrobeny jako kopie vaginy známých pornohereček. Vyrábějí se také masturbátory se vstupním otvorem imitujícím anální otvor pro anální sex. Nákladnější modely jsou vybaveny i vibrační vložkou pro rozšíření pocitů při masturbaci.

Pro lepší a věrnější pocity mohou být masturbátory vyhřáty v teplé vodě. Zahřívají se zhruba na tělesnou teplotu, neruší tak chladnějším materiálem pomůcky a jsou pak pro stimulaci penisu podstatně příjemnější. Vedle velmi realistických umělých vagin existují i nenápadné modely, kdy z jejich provedení nedokážete ani odhadnout jejich pravý účel. Do kategorie umělých vagin patří i skupina pánských masturbátorů, které slouží jako jednorázová pomůcka ke stimulaci penisu při onanii.

Jak se masturbátory používají?

Masturbátory, umělé vaginy se mohou používat jak při masturbaci, tak i při párovém nebo skupinovém sexu.

Při klasické masturbaci

 • Muž si umělou vaginu (masturbátor) jednou rukou přidržuje a pohybuje jí tak, aby penis klouzal uvnitř ní. Druhou rukou si může hladit tělo nebo šourek. Volnou rukou se může dále hladit nebo stimulovat další sexuální pomůckou, například vibrátorem u kořene penisu nebo v oblasti análu.
 • Stimulaci penisu umělou vaginou (masturbátorem) může muž doplnit o stimulací prostaty pomocí análního kolíku nebo análního vibrátoru, který si připevní na podlahu nebo na židli a sedne si na něj.
 • Masturbace pomocí umělé vaginy se dá provádět prakticky v jakékoli poloze, tedy vestoje, vsedě i vleže.
 • Pomůcce nevadí voda a je ji proto možné používat i ve vaně nebo ve sprše.
 • Masturbátor se dá i upevnit ve vhodné poloze. Muži se tím uvolní ruce pro jinou stimulaci těla. Jako vhodné místo pro upevnění masturbátoru se doporučuje umístit pomůcku mezi matrace nebo do čalounění nábytku.

Při párové masturbaci

 • Je jedno, zda se umělá vagina (masturbátor) využívá heterosexuálními páry nebo při homosexuálních stycích.
 • Pokud při heterosexuálním sexu pomůcku drží žena a pohybuje jí tak, aby mužův penis byl drážděn pohybem uvnitř pomůcky, muž se nemusí nijak pohybovat, zůstane pasivní. Aktivní roli přebírá žena. Muž může ženu hladit, nebo ji jinak stimulovat. Může však stimulovat i sebe nebo zvládne hladit a vzrušovat sebe i jí.
 • Pokud při heterosexuálním styku umělá vagina (masturbátor) drží muž a stimulaci penisu si pomůckou provádí sám, může stimulaci muže převzít žena. Muž může hladit a vzrušovat sebe nebo ženu. Nejčastěji žena muže hladí na šourku, hrázi nebo ho dráždí análně. Pokud se muž stimuluje v poloze, kdy má žena přístup k jeho zadečku, nic jí nebrání, aby mu stimulovala prostatu prstem, análním vibrátorem nebo jinou sexuální pomůckou.
 • Často se uměla vagina používá jako skutečná náhrada vaginy. Nejčastěji to bývá v období, kdy žena nemůže souložit, například v období menstruace nebo zdravotních problémů.
 • Někteří muži si při sexu se svou ženou umělou vaginou nahrazují absenci další ženy při sexu. Žena pak muži dovolí souložit a nabízí mu i umělou vaginu k dalšímu spojení...
 • Muži, kteří mají rádi intenzivní stimulaci prostaty a cítí se dobře v submisivní roli, rádi přistupují na variantu, kdy do nich žena zezadu vstupuje do análu pomocí připínacího penisu, kterým stimuluje jeho prostatu. Muž pak má možnost současně s tím, jak je pronikán, souložit do umělé vaginy.
 • Při sexu je možné všechny varianty vyzkoušet i kombinovat.

Při homosexuální párové masturbaci nebo sexu

 • Při homosexuálních aktivitách se může umělá vagina používat pro vzájemnou nebo individuální stimulaci oběma muži.
 • Využívat se dají všechny varianty párové masturbace nebo individuální masturbace.

Poznámka:

Umělá vagina - spisovně vagina (nespisovně vagína), anglicky fleshlight nebo fleshjack.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)