Jste zde

Potřeba sexu v průběhu života

Potřeba sexu v průběhu života

Hlavní téma: "Sexuální potřeba".

Mladí potřebují radost a lásku, dospělí práci a přátelství, staří mír a pokoj.
(Konfucius)

Z výzkumů vyplývá, že muži myslí na sex mnohem častěji než ženy. Z běžného života je zřejmé, že to muži nijak netají. Může za to testosteron, jehož hladina u mužů je dvacet až čtyřicetkrát vyšší než u žen. Na této úrovni se hladina testosteronu udržuje větší část života. Hladinu testosteronu u žen řídí hormonální cyklus. Vzhledem k tomu, že se úroveň hormonů během měsíčního cyklu mění, chuť na sex u žen je mnohem proměnlivější, než u mužů a během měsíce se může výrazně měnit.

Ženy mají k sexu jinou motivaci, sex je pro ně vyjádřením blízkosti a intimity, nebo způsob, jak udělat radost partnerovi.

Muži jsou většinou motivovaní čistě fyzicky s touhou pro uvolnění.

"Slyšela jsem, že prý se pohlavní zdatnost mužů pozná podle vlasů. Je na tom něco?"
"Je. Muži v lásce liknaví mají na temeni kolečko. To vzniká od toho, že si je žena k sobě přitahuje, řkouc: "Ještě, ještě..." kdežto muži náruživí mají kouty způsobené tím, že je manželka odstrkuje se slovy: "Už dost..., už dost..."

Potřeba sexu průběhu partnerského života

"Je známo, že ženy jsou v období zamilovanosti ochotny se s potěšením milovat s partnerem vysoko nad rámec svých skutečných sexuálních potřeb. Po uplynutí zamilovanosti, v době normálního partnerského soužití, je však jakékoli nucení ženy do frekvence milování, která je nad její normální a obvyklou potřebu vybití, kontraproduktivní"
(sexuolog Petr Weiss)

V počáteční fázi svazku mají muž i žena, přibližně stejně velkou sexuální touhu. V této fázi partnerského života se navzájem poznávají psychicky i fyzicky. Ale sexuální touha u ženy časem slábne. Tato změna žádostivosti je přirozená v každém vztahu. Potřeby a cíle společného života se posouvají směrem k výchově dětí, starostí o uživení rodiny, bydlení, péče o stárnoucí rodiče a další úkoly, které na začátku vztahu nebyly prioritou. Mnohdy to však vede k nejasnostem mezi partnery. Muž se může cítit zklamaný a odmítnutý svou kdysi sexuálně aktivní partnerkou. Žena zas přemýšlí nad tím, zda to znamená oslabení pocitů. Důležité je najít rozumný poměr mezi povinnostmi a vyjádřením vztahu mezi partnery.

 

Pro zasmání

"Dědo, co máte radši: soulož a nebo vánoce?" "No, soulož ale vánoce jsou častěji..."

Po důkladné zdravotní prohlídce se ptá dědeček lékaře:
"Pane doktore, můžu ještě v mém věku bez újmy na zdraví milovat?"
Doktor se zamyslí a říká: "Ale jistě, dědo, svou vlast..."

"Můj manžel tvrdí, že souložit každý den je nezdravé. Nemohl byste ho přesvědčit o opaku?"
"Mohl, ale raději bych osobně utvrzoval vás v tom, že nemá pravdu."

Pro zamyšlení:

Člověk má být stále zamilován.
To je důvod, proč se nemá ženit.
(Wilde)

Neříkej, že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dnové, kdy to bude daleko horší -
budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci.
(Jan Werich)

Jsme dva, dva na všechno, na lásku, život, na boj i bolest, na hodiny štěstí. Dva na výhry i prohry, na život a na smrt - DVA!
(Karel Čapek, Citáty o lásce)

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)

Štítky: