-A A +A

Jste zde

Pochva

Pochva

Volné pokračování článku "Pohlavní soustava ženy".


(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pochva)

Schematické znázornění ženské pohlavní soustavy

Schematické znázornění ženské pohlavní soustavy.

Pochva a děložní čípek

Pochva (vagina) je úzká svalová trubice pokrytá sliznicí. Začíná poševním vchodem a zakončena je ve své zadní části děložním čípkem ve tvaru kužele, který je vstupem do dělohy. Takto zjednodušeně si můžeme představit umístění děložního čípku na zadní stěně pochvy. Pro většinu žen je však kontakt s děložním čípkem spíš nepříjemný až bolestivý. Vnímání bolesti při tlaku nebo kontaktu s tímto místem a jeho okolím je však vnímán hodně individuálně. Nejde tedy tyto pocity zobecnit a tvrdit, že takto kontakt musí vnímat všechny ženy stejně! Také ovšem záleží na situaci a celkovém rozpoložení, ve kterém se žena nachází. Vše se mění v okamžicích, kdy je žena sexuálně vzrušená.

Erotogenní zóny na stěnách pochvy

Pochva ženy obsahuje silné erotogenní zóny, díky jejichž stimulaci dochází k nárůstu vzrušení ženy, přirozené lubrikaci stěn pochvy a to následně umožní uskutečnění pohlavního styku s mužem.

Nejznámější erotogenní zónou je oblast bodu G, která je pojmenovaného podle gynekologa a vědce Ernsta Gräfenberga, který ji objevil a popsal.

Další erotogenní zóna, která se často uvádí jako bod A, se někdy označuje jako druhý G bod, oblast AFE nebo přední fornix. Některé ženy při stimulaci oblast AFE, tedy děložního čípku nebo jeho okolí, prožívají pocity intenzivního sexuálního vzrušení. Tyto pocity, navozené tlakem nebo dotykem, pak v kombinaci se stimulací oblasti bodu G, mohou být dostatečně silné na to, aby žena prožila vaginální nebo kombinovaný orgasmus.

(Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Pochva)

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje: