Jste zde

Pohyby při souloži

Pohyby při souloži

Volné pokračování článku "Soulož - penetrační pohlavní styk".

Motto:

"Dobrý" sex má správně "znít" ...
... jako když se žena v žabkách snaží doběhnout autobus..

Žena by měla s partnerem mluvit o tom, jaké pohyby jí při souloži nejvíce vyhovují. Nejčastěji je používaný pohyb směrem dovnitř a ven. Často muži ani netuší, že souložit se dá mnohem nápaditěji a účinněji... Prostě souloží tak, jak si myslí, že by soulož měla vypadat nebo jak to okoukali z pornofilmů. Přitom někdy je mnohem účinnější, především pro zvyšování vzrušení ženy, když pohyby kontroluje a řídí ona.

Při souloži rozlišujeme dvě základní role partnerů - dominantní a pasivní. Často se tyto role hodnotí právě podle toho, kdo z partnerů kontroluje pohyby při souloži, určuje rychlost jejich pohybu, intenzitu a hloubku penetrace. Dominantní roli pak může zastávat muž, ale i žena.

U pohybu při souloži je možná ještě jedna varianta a tou je, když pohyby pánví, tedy pohyby při kterých dochází k vzájemnému tření a stimulaci pohlaví muže a ženy při souloži, provádí oba partneři současně. Takový pohyb může být vzájemně proti sobě nebo od sebe. Vytváří se pak spousta nových podnětů, které mohou být i výrazně odlišné od pocitů při "klasické" souloži. Tato technika však není příliš vhodné pro "začátečníky" a to z důvodu, že spojení penisu a pochvy se může rozpojit. To pak jednak ruší a také se může stát, že dojde m nějakému sexuálnímu zranění muže nebo ženy. Zkušenější a ukáznění partneři tuto techniku zvládají bezpečněji a nehody při milování jim proto nehrozí...

Jako u všeho jiného, i pohybům u soulože je potřeba se učit a naučit!

Každá sexuální poloha má "své" vhodné pohyby při spojení muže a ženy. Stále stejné, monotonní pohyby však mají nevýhodu v tom, že si na něj pohlavní orgány rychle zvyklou a pak taková stimulace pak má minimální účinek. Bohužel především na ženu. Muž se i při dokonale monotonních pohybech při souloži vzruší a stejně nakonec vyvrcholí...

Základní pohyby pánví

  • nahoru - dolu - zvedání a spouštění - jsou velmi náročné na fyzičku, unavující a někdy hrozí vyklouznutí penisu z pochvy. Důležité je se při nich uvolnit a nastavit pánev do takového úhlu, aby docházelo ke střídání pocitů hlubokého a mělkého proniknutí. Některé ženy cíleně vyhledávají i úplné vysunutí údu z pochvy z důvodu intenzivního dráždění stydkých pysků a poštěváčku při novém úplném zasunutí. Takováto technika vyžaduje jistou zručnost a opatrnost. Odměnou je střídání pocitů a intenzivní dráždění.
  • dopředu - dozadu - jedná se o pohyby pohyby pánví dopředu a dozadu. Je možné je provádět při úplném nasednutí nebo částečně nadzvednutá, kdy průnik je menší a dráždění spíše v přední části pochvy. Pohyby dozadu-dopředu se dají dobře kombinovat s kroužením. Tato technika pohybů je vhodná i pro jiné varianty polohy "Na koníčka", kdy žena mění záklon těla přes vzpřímenou polohu až do polohy, kdy na partnerovi leží a objímá ho.
  • krouživé - kroužením ženiny pánve dochází k dráždění celé vagíny a pocity proniknutí údu mohou být mnohem "plnější" a "hlubší".

Zásadní problém mužů, především těch, kteří neumí kontrolovat své vzrušení, spočívá v tom, že snaží být co nejvýkonnější... Pohyby penisu v pochvě se snaží co nejvíce prohloubit a zrychlují a zrychlují... Ženu to sice nejspíš vzruší, ale muže víc a ... předčasně ejakulují nebo soulož bude příliš krátká na to, aby žena prožila vyvrcholení jako první. A když muž vyvrcholí jako první... nemá už s čím souložit...

Ženám spíše vyhovuje krouživý pohyb pánví, pomalé zasouvání penisu, změna rytmu a hloubky spojení.

Důležité je pochopit, že naprostá většina žen se nejvíce vzruší při stimulaci klitorisu. Pokud se při souloži daří udržet souvislý, nepřerušovaný kontakt penisu a klitorisu, stoupá nejen vzrušení ženy, ale také šance na její vyvrcholení při souloži! Nejintenzivnější stimulaci poskytuje kontakt klitorisu s kořenem penisu. Takový kontakt se nejsnadněji udrží, když se muž naučí střídat pomalé, krátké pohyby s pomalými, dlouhými pohyby a bude sledovat, zda opravdu penisem stimuluje klitoris.

Vhodně zvolená sexuální poloha může velmi silně ovlivnit ženino vzrušení a výdrž muže.

Tantrické techniky pohybů při souloži nebo milování

Techniky taoistického a tantrického milování je možné a vhodné kombinovat s technikami posilování svalstva pánevního dna

 

Další články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: