-A A +A

Jste zde

Techniky masturbace ženy třením vulvy o předměty nebo tělo

Techniky masturbace třením vulvy o předměty nebo tělo

Volné pokračování článku "Tribadismus - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky" a "Jak zapojit techniky tření a tlaku do partnerského života".

Jsou ženy, které jsou jen schopné zažít orgasmus pouze tehdy, když budou třít vulvu a klitoris o nějaký předmět. Základní stimulující podněty při této praktice jsou tlak, tření a rytmus pohybu. Z tohoto pohledu je tedy možné vytvořit opravdu velké množství kombinací podnětů a dráždění, které mohou vyvolat vzrušení a dovést ženu až k vyvrcholení. Forma provádění této sexuální praktiky je velice individuální, neboť každá žena má své jedinečné potřeby a touhy.

Je velmi pravděpodobné, že žena se s technikou tření seznámí většinou již v období dospívání a to především při experimentování s masturbací. Přitom zjistí, že právě technika tření pohlaví o předměty jí přináší mnohem příjemnější podněty a pocity, které její vzrušení vystupňují až k vyvrcholení.

Pokud žena tyto zkušenosti z masturbace nemá a klasická masturbace ji neuspokojuje, bude hledat jiné formy uvolnění sexuálního napětí a na techniky tření vulvy o předměty většinou časem přijde sama.

Řada žen případně vyzkouší techniku odpozorovanou z erotického filmu či porna, ta je osloví a tak ji dále používají místo "klasické" masturbace.

Je možné, že dospívající dívky i dospělé ženy se ke tření vulvy o předměty podvědomě vracejí díky zážitkům z dětství. Jako děti se takto naprosto bezelstně a zcela přirozeně třely o hračky, různé předměty a přitom prožívaly radost a dosud nepoznané příjemné pocity. Některé děti mohou při těchto hrách zažít i něco podobného orgasmu. U malých dětí se ještě nejedná o formu masturbace, ale dělají to, protože je jim to příjemné. Jako malé děti samozřejmě neví co dělají, jen jim to je příjemné a některé to uklidňuje a případně pak i lépe usínají.

Není za tím žádné sebeukájení, ale radost z pocitů. Pocity děvčátek nejsou na první pohled tak viditelné, jako vzrušení malých chlapců. V tomto dětském věku si malí chlapci běžně hrají s přirozením a jsou u toho vzrušeni. Podobně je to i s malými děvčátky, jen jim jsou příjemné jiné druhy doteků. Dívky v tomto věku prožívají příjemné pocity při tření přirození o hračky a málokdy se ho dotýkají přímo rukou.

Dospělí, kteří toto jednání dětí odsuzují a mnohdy i trestají, by si měli uvědomit, že děti neví, co je to klitoris nebo penis a co je příčinou jejich příjemných pocitů při tření nebo tlaku na přirození. Děti va takové stimulaci žádný problém nevidí. Vzájemně se před sebou ještě nestydí a tak jim ani z pocitů vzrušení nemají žádný problém. Tření pohlaví o předměty nebo dotýkání se přirození dělají výhradně proto, že jim to je příjemné a neřeší proč.

Konfliktem a zdrojem nepochopení je až reakce dospělých , kteří je kárají a zakazují jim dotýkat se svého přirození a dokonce je za to někdy i trestají. Výsledkem pak bývá, že děti se poučí a před rodiči a dospělými jsou opatrné. V ústraní však vesele pokračují, protože je jim to příjemné a nemají důvod se své radosti zbavovat. Jen rodiče si myslí, že že je to odnaučili ....

Postupem času se z dotýkání na pohlavních orgánech dívek i chlapců vyvine v potřebu většího dráždění a jejich stimulace bývá cílenější a dokonalejší. To se rozvíjí tak dlouho, až dítě naprosto mimovolně a zcela přirozeně prožije svůj první orgasmus. Od tohoto okamžiku již děti chápou, že si touto příjemnou činností mohou připravit spoustu krásných zážitků a úžasných pocitů. Začaly rozvíjet svoji sexualitu a učí se poznávat své tělo.

V případě, že masturbaci dítěte zaznamená rodič, pak to nejhorší, co může pro dítě udělat, je, že ho začne zesměšňovat nebo dokonce trestat. Masturbace je přirozená součást rozvoje lidské sexuality. Není to tabu a veškeré mýty kolem masturbace je potřeba zavčas vysvětlit a odsoudit.

Mnohé ženy však v masturbaci třením vulvy o předměty pokračují i období dospívání a je jim příjemnější než přímá stimulace poštěváčku prsty. Při tření o předměty, tlacích na poštěváček, případně při intenzivním stahování stehen k sobě zažívají příjemné pocity a jsou touto cestou schopné relativně snadno dosahovat orgasmu.

Pokud tato potřeba přetrvá do dospělosti, může se stát, že přirozeně a podvědomě bude žena prožívat orgasmus pouze nebo většinou při těchto stimulacích. Důležité je si uvědomit, že se neděje nic špatného. Pokud žena nebo dívka preferuje tento druh stimulace, nemusí to představovat žádný problém v jejích dalších a budoucích vztazích. Dokáže prožívat orgasmus, je ho tedy schopna a to je základní předpoklad pro prožívání orgasmu při milování. Problém to pro ženu bývá většinou jen v prvních obdobích společného sexuálního života s partnerem nebo partnerkou.

Je potřeba zdůraznit, že techniku tření vulvy o předměty nebo tělo rozhodně není možné spojovat pouze s ženskou homosexualitou. Bylo by to naprosto špatné zařazení!!! Lesbicky orientované ženy ji samozřejmě využívají při masturbaci, milování nebo vzájemné stimulaci. Potřebu třít pohlaví o předměty nebo tělo však mají i ženy heterosexuální.

Způsoby tření poštěváčku

 • Většina dívek a žen při tření vulvy a stimulaci klitorisu využívá zkušenosti, které získaly v období dětství. Dívky postupně při různých příležitostech a situacích zjišťují, jaké doteky a podněty jsou jim příjemné a postupně se učí, jak pomocí tření vulvy a tlaků na poštěváček masturbovat. Často na dívky první překvapení čeká v okamžiku, když sednou na plyšovou hračku, případně sevřou hračku nebo polštář mezi nohama.
   
 • Pokud se žena rozhodne techniku tření vulvy o předměty vyzkoušet, pak může začít tak, že si vloží ruku nebo ruce mezi stehna a rukou sevřenou v pěst začne tlačit na vulvu a přitom svírá stehna k sobě. Pěstí může lehce pohybovat a měnit tlaky na vulvu a poštěváček krytý stydkými pysky. Pravděpodobně to bude příjemné a případně i zklidňující, uvolňující a postupně i vzrušující. Pohyby rukou nebo pěstí může zjistit, jaký pohyb, rychlost a přítlak přispívá k nárůstu vzrušení nebo je příjemný. Tato technika může zahrnovat i jemné houpání nebo intenzivní tlačení na oblast poštěváčku. Je zde velký prostor pro zkoušení a přitom není kam spěchat. Tuto techniku si žena může vyzkoušet jak ve spodním prádle (ideální jsou jemné bavlněné kalhotky), tak také bez něj přímo na volné tělo.
   
 • Některým ženám vyhovuje technika, při které silně tlačí stehna k sobě, případně si při tom vloží nějaký měkký předmět na vulvu a stiskem stehen jej pevně přitlačí na přirození a do oblasti třísel. Vzniká tak silné napětí a tlak v oblasti stehen a vulvy který se přenáší i na poštěváček. Bývá to příjemné, vzrušující a za pomoci tohoto opakovaného siného stisku je možné napětí vystupňovat až k orgasmu. Tato technika může být řešením pro ženy, kterým se nedaří dosáhnou orgasmu jiným způsobem.
   
 • Pokud však žena najde i jiné formy tření vulvy a naučí se dosahovat orgasmu i při jiných variantách této praktiky, bude to pro ni výhodnější. Silný stisk stehen k sobě pro vyvolání vzrušení totiž není příliš vhodný pro navozování vzrušení během partnerského sexu. Pokud muž o ženině potřebě neví, může nabýt dojmu, že se žena brání jeho dotekům v oblasti vulvy a to jej může silně traumatizovat. Pokud žena stisk stehen pro navození vzrušení nutně potřebuje, pak by o tom partnerovi rozhodně měla říct a vysvětlit mu, co jí tato technika přináší a že nijak nesouvisí s bráněním jeho dotyku v oblasti genitálií.
   
 • Další formou tření vulvy o předměty, které ženy při masturbaci používají, je tření a přítlak vulvy o tvrdé předměty, jako například o horní hranu zábradlí, spojovací tyč na pánském kole, okraj vany, kulaté rohy stolu, tyče a trubky a další předměty, na které je možné si sednout, případně se o ně vulvou opřít. Nejčastěji je však pro navození vzrušení nebo příjemných pocitů při tření vulvy o předměty využívaný polstrovaný nábytek, jako jsou opěradla křesla nebo židle, případně okraje nebo rohy matrace.

   

 • Další možností je silné sevření vibrátoru mezi stehny. Vibrátor není zasunut v vagíně, ale žena ho pevně tiskne mezi stehna tak, aby se dotýkal i stydkých pysků a přes klitoridální kapuci tlačil na klitoris. Některé ženy upřednostňují umístění vibrátoru do malého polštářku, který smotají ve válec jehož jádrem je vibrátor. Ten pak své vibrace tlumeně a jemně přenáší přes polštář na tělo a pohlaví. Výsledný dojem je umocněn vibracemi a pocitem z většího a měkčího předmětu, který je svírán mezi stehny a o který se dá i lépe třít. Při pohybu pánví se mění také přítlak na polštář (s vibrátorem) a tak se mění i intenzita přenášených vibrací. Techniky tření o předměty a svírání předmětů mezi stehny většina žen kombinuje podle svých potřeb a časem si najde přesně tu kombinaci pohybů a ten nejlepší předmět... Proto nemá smysl zvažovat co je lepší nebo vhodnější. Každá žena, která tyto techniky vyhledává, si sama najde přesně to, co potřebuje ...
   
 • Je poměrně velký rozdíl v stimulaci vulvy, která je vyholená a vulvy s hustým ochlupením. Vyholená vulva má lepší kontakt s třeným předmětem nebo částí těla a dochází tak k větší a intenzivnější stimulaci nervových zakončení na povrchu kůže. Pokud se navíc přidá kapka oleje, je možné rozevřít stydké pysky a jemně třít o kůži partnera nebo partnerky i poštěváček a jemnou sliznici stydkých pysků. Pocit tření ještě intenzivnější a přináší i více vzrušujících pocitů. Žena může experimentovat i s oholením vulvy a Venušina pahorku. Pro některé muže bývá vyholené ženský klín velmi silným sexuálním podnětem a rádi si prohlížejí právě ty detaily, které jsou jindy skryty v ochlupení. Jsou muži, které vyholený ženský klín vzrušuje i proto, že je pak i zralá žena více "dívčí"...
   
 • Pomalu jsme se dostali k partnerskému sexuálnímu životu. Pro mnoho žen je příjemné třít vulvu o tělo jiné osoby, kdy se spojuje kombinace emocí, intimity, tepla, pevnosti a měkkosti těla. Podvědomě tyto techniky používají ženy i při běžném partnerském sexu, především při milostní předehře, při prožívání doteků a intimních okamžiků, kdy je ženě velice příjemné přitisknout vulvu například ke stehnu partnera nebo k jiné části jeho těla. Většinou je to spojeno s objímáním a líbáním a je to velmi silný podnět i pro partnera. Oblíbené je svírání nohy partnera nebo partnerky mezi stehna. Pokud se přidají jemné pohyby vulvy po těle, případně tlak na tělo partnera, bude to jistě i pro partnera nesmírně vzrušující dotek plný erotického napětí.
   
 • Forma masturbace třením vulvy o předměty nebo tělo se určitě bude v průběhu ženina života vyvíjet a se získanými zkušenostmi zdokonalovat. Sexuální představy, touhy a fantazie přirozeně zvyšují úroveň touhy, vzrušení a následně i prožitek z vyvrcholení. Nejdůležitější je nespěchat, mít dostatek času a nemít přehnaná očekávání. Neexistuje žádný dobrý nebo špatný způsob, jak tuto praktiku dělat, nemusíte mít žádnou představu ani cíl. Úplně bude stačit, že se při tom, co děláte, budete cítit dobře. Zkoušejte a brzy zjistíte, co je vám příjemné.

Frekvence a intenzita tření

Frekvence a intenzita tření bude u každé ženy mít jinou potřebu a průběh. Bude pravděpodobně hodně záviset na úrovni vzrušení a především touze po sexuálním uvolnění. Čím vyšší bude úroveň vzrušení, tím vyšší bude i práh bolesti a tím vyšší může být i intenzita stimulace. Frekvence a intenzita tření však bude pro každou ženu její individuální potřebou. Některé ženy mohou své příjemné pocity přijímat dlouho a v klidu, jiné budou potřebovat intenzivní až agresivní pohyb vedoucí k intenzivnímu prožitku.

Vyzkoušejte si to
Ženy, které s touto technikou začínají, mohou v počátcích vyzkoušet pomalé houpání nebo třecí pohyby a jak bude jejich vzrušení narůstat, postupně docílí toho, že jejich tělo si samo najde svůj vlastní rytmus a intenzitu pohybů.

Nemějte hned na počátku poznávání této praktiky příliš velká očekávání. Určitě prožijete příjemné pocity, možná i intenzivní pocity vzrušení nebo dokonce orgasmus. Tak jako u jiných sexuálních praktik, tak i u masturbace jde zpočátku především o postupné poznání svého těla. Zapojujte svoji fantazii, radujte se z vlnek příjemných pocitů a prožitků. Dopřejte si čas a nespěchejte. Tělo i mysl potřebují zpracovat nové zkušenosti a pocity a přizpůsobit se jim. Tělo si potřebuje zvyknout na nové podněty ze stimulace a teprve potom může jejich intenzita nastoupat až k prožití spontánního orgasmu. Není nutné orgasmus "vydřít" za každou cenu. V tantrické a taoistické filosofii se říká "Není důležitý vrchol, ale cesta k němu...".

Jsou ženy, které první vyvrcholení při tření o předměty zažijí i za minutu a po chvilce odpočinku pokračují v masturbaci tak dlouho, dokud úplně neuvolní nahromaděné sexuální napětí. Multiorgasmické ženy při této technice prožijí i několik vyvrcholení za sebou. Většinou rychle a relativně snadno.

Na této praktice je však krásné to, že žena nemusí spěchat a může si ji prožívat tak dlouho, jak potřebuje. Zkušené ženy prožívají vzrušení klidně až hodinu, než se ji pokusí zakončit orgasmem. Někdy ani necítí potřebu ji zakončit vyvrcholením a přejdou na závěr do klidové fáze a své vzrušení nechají rozplynout do celého těla.

Použití erotických pomůcek

Hodně žen při pohlavním vzrušení zažívá potřebu "vyplnění" vagíny. Tento pocit je při pohlavním vzrušení způsoben vnitřními stahy vagíny, které jí umožní vytvořit uvnitř dostatečný prostor pro ztopořený penis a později i pro ejakulát. Tato potřeba může donutit některé mladé ženy prožít vaginální pohlavní styk dříve, než na něj jsou skutečně připravené. Pokud se žena uspokojuje třením vulvy o nějaký předmět a má přitom potřebu mít "vyplněnou" vagínu, může místo ztopořeného penisu použít didlo, malý vibrátor nebo "Venušiny kuličky".

Didlo musí být dostatečně krátké, aby se vešlo dovnitř pochvy a nebránilo stimulaci vulvy a klitorisu při vnějším tření o podložku nebo předmět. V takovémto případě je ideální pořídit si kvalitní a bezpečnou erotickou pomůcku, které se říká "Venušiny kuličky". Zvolte vhodnou velikost a tvar, který bude odpovídat velikosti pochvy. Tyto kuličky jsou obvykle spojeny tkanicí pro snadné vyjmutí a jsou vyrobeny z plastu nebo i ušlechtilého kovu. Jejich průměr je okolo 3,5 až 4 cm. Mají různé velikosti a jejich povrch může být i tvarovaný. Bližší informace najdete v článku "Venušiny kuličky", kde je také popsáno jejich použití.

Techniky tření i pocity, které ženy při něm zažívají, se v průběhu života mění. Stejně tak se mění i potřeba ženy provádět tuto masturbaci na volné tělo nebo přes spodní prádlo. Dokonce se mohou měnit i pocity při doteku tkanin v oblasti vulvy nebo používání spodního prádla z různých druhů tkanin. Proto některé ženy přímo zbožňují lehké doteky v oblasti vulvy jemnou látkou (například z bavlny, jemné vlny, hedvábí) nebo předměty z kožešin.

Pro mnoho žen, které se s cíleným jemným dotekem látek nebo kožešin na těle nikdy nesetkaly, mohou být techniky tantrické masáže, kdy masér nebo masérka tělo jemně hladí kožešinovými rukavicemi nebo po něm nechává sklouzávat jemné látky a šátky, nesmírně příjemné.

Změnu pocitů v průběhu života způsobí i přítomnost ochlupení nebo vyholení a samozřejmě i zvýšení tělesného tuku v okolí vulvy. To vše může mít v průběhu života ženy vliv na techniku a preference určitých forem provádění masturbace třením vulvy o předměty nebo tělo.

Pocity vyvrcholení, které si žena navodí třením o předměty nebo tělo jiné osoby, jsou plnohodnotné. Rozhodně se nedá říct, že by byly horší nebo lepší než ty "klasické". Jsou jen navozeny jinou technikou, než ty "klasické"...

Lubrikační prostředky

V dnešní době již není tak velký problém si opatřit lubrikační přípravky vhodné pro sexuální stimulaci vulvy a pro masturbaci. Jsou k dostání bez omezení věku ve kterékoli lékárně a někdy i drogerii. Lubrikanty by měly být nezbytnou pomůckou všech jejich sexuálních aktivitách. Tření vulvy za pomoci lubrikantu zvyšuje prožitek pocitů ze stimulace a je pro ženu mnohem příjemnější. Tření na sucho může způsobit oděrky a záněty a po odeznění vzrušení znepříjemnit pocity z vyvrcholení. Lubrikantem může být natřena celá vulva, vnitřní část stydkých pysků a především klitoris. Pokud je kapuce klitorisu úzká nebo dlouhá a výrazně překrývá klitoris, pak je vhodné lubrikant zatlačit až pod ni. U kvalitních lubrikantů nebude samozřejmě vadit ani to, že se částečně může dostat i do pochvy. Lubrikanty pro sexuální stimulaci jsou bezpečné a pro takovýto účel vyrobené. Více informací naleznete v článku "Lubrikační prostředky vhodné pro tribing".

Tření pohlaví v partnerských vztazích

V heterosexuálním vztahu
Až se žena seznámí s dalšími formami stimulací, poměrně rychle se adaptuje na nové možnosti. A do doby, než se naučí prožívat orgasmus při sexu, může prožívat vzrušení a orgasmus tímto svým, pro někoho možná netradičním způsobem. Partner by o této potřebě samozřejmě měl vědět a pak se může ženě stát svou přítomností silnou oporou. Pokud ženě jako jediná možnost prožití orgasmu zůstane tření vulvy o předměty nebo nyní i o tělo partnera, pak je potřeba si o tom s partnerem promluvit a zůstat při technice uspokojování, na kterou je zvyklá. V partnerském životě může mít žena pocit, že to, že není schopna dosáhnout vyvrcholení jinou technikou nebo souloží, vytváří vztahový problém. Někteří muži prostě nemohou pochopit, že není v jejich silách dovést ženu k vyvrcholení technikami, které jim připadají jako "ty správné"... Mají z toho, že nedokážou ženu uspokojit nepříjemný pocit, často přecházející až v deprese a stavy zoufalství. Mnozí muži si přestávají věřit, což se ještě více projeví na jejich schopnosti udržet dostatečnou erekci... Několik "nápadů", jak v takovýchto případech postupovat naleznete v článku "Jak zapojit techniky tření a tlaku do partnerského života".

V případě lesbického vztahu tření pohlaví o tělo partnerky nebývá vůbec žádný problém. Lesbické páry používají při milování techniku které se říká "Tribadismus" - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky. Jedná se typickou sexuální praktiku lesbických žen. Sexuální praktiky lesbických žen jsou jiné a většinou jemnější než praktiky heterosexuálních párů. Podobně v lesbických vztazích často používané jsou techniky při kterých žena tře pohlaví po partnerčinu nohu nebo ruku. Neznamená ale, že Tribadismus - tření vulvy o tělo nebo vulvu partnerky je jejich výhradní sexuální praktikou. Jen ji častěji využívají ke vzájemnému vzrušování, například v období milostné předehry. Ženy navzájem více chápou své potřeby a proto si možná umí vzájemně lépe vyhovět.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(O)